Autor Zpráva
asdasd
Profil *
chtel jsem se zeptat, jak v CSS nastavim, aby dane pismo bylo podtrzene ale podtrzeni nebyla cara ale tecky.?? dekuji za odpoved

ps. zkousel jsem vlozit:
border-bottom:dashed 1px #52651f;
ale udelalo mi to ramecek od leva az do prava a ne jen pod danym textem... kdyz ovsem do hml vlozim
<h3><font style="border-bottom:dashed 1px #52651f;">TARIF</font></h3>
tak to funguje.. ale kdyz to vlozim do css do toho tagu h3 tak to roztahne ramecek na celou sirku coz nechci :( neda se to v tom css nejak osetrit?
panther
Profil
asdasd
podtrhnout lze plnou čarou („text-decoration: underline“, či tag „<u>“)

tečkované podtržení by možná šlo nasimulovat obrázkem, ale nevidím důvod, proč by nešlo podtrhnout borderem. Jakému elementu jsi border dal? Nejedná se o blokový prvek (např. „div“)?
asdasd
Profil *
obrazkem by to slo taky me to napadlo...
mam to zde:
www.studior.cz (druhy ramecek je podtrzeny v taku v html pomoci font...
treti ramecek: podtrzeni nastavene v html...)

no je to nejaky text, v h3 a h3 je obsazene v nejakem divu, ktery ma sirku X... a podtrzeni je nastavene na h3 (spise teda border-bottom) a ten border bottom se roztahne na sirku toho divu h3 a ne pouze na sirku textu ktery je v h3....
asdasd
Profil *
v tom druhem ramecku to funguje OK.. ale resil jsem to nastaveni v html.. coz se mi moc nelibi, chtel bych to mit v css.. :(
panther
Profil
asdasd
(druhy ramecek je podtrzeny v taku v html pomoci font...
je jedno, jestli je to font nebo jakýkoliv jiný řádkový prvek. 3. podtržení je dělané borderem u nadpisu, který je blokový, proto přes 100% jeho šířky.
asdasd
Profil *
takze se tent pripad da vyresit pouze tak, jak je u druheho ramecku???
panther
Profil
asdasd
jakýkolik řádkový prvek - span, font, apod.

Záleží na to, co chceš podtrhávat. Pokud by to byla nějaká významná slova/fráze, klidně ostylovat „em“ či „strong“, s řádkovým odkazem to taky bude fungovat.. Skutečně záleží na využití.
Bubák
Profil
podtržení je dělané borderem u nadpisu, který je blokový, proto přes 100% jeho šířky.
To sice neplatí pro absolutně pozicované nebo floavané elementy, ale ve tvém případě je jednodušší vnořit do bloku nějaký inline element, můžeš si vybrat, který "zneužiješ", já bych pravděpodobně zneužil <b>, protože v tomto případě jej není nutné přestylovat a je kratší, než <strong>.

Pro úplnost, ady je ukázka simulace podtržení obrázkovým pozadím:
http://teststranek.kvalitne.cz/podtrzeni-obrazkem/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0