Autor Zpráva
kabanos
Profil *
Ahoj,
na netu jsem našel spoustu řešení, která opravují chybu či nedostatek v IE6 s průhlednými png. Již jsem vyzkoušel téměř všechny, co jsem našel, ale můj problém neumělo vyřešit žádné z řešení. Můj příklad zobrazí div s class trida průhledně, ale ten druhý, u kterého je přidána vlastnost zoom zůstane stejný obrázek neprůhledný. Nevíte co s tím?
Nemohu na web umístit příklad, ale posílám zdroják. Průhledné png můžete použít jakékoli své.

Obsah pokusného souboru html:
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
<head>
<style type="text/css"><!--
.trida { position: absolute; left: 0px; top: 0px; width:200px; height:200px; border:none; filter:progid:DXImageTransform.Microsoft.AlphaImageLoader(enabled=true, sizingMethod=scale src='pruhledne.png'); }
.trida[class] { background-image:url(pruhledne.png); }
.zoom { position: absolute; left: 200px; top: 0px; zoom: 150%; }
--></style>
</head>
<body>
<p>Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer Aenean at Suspendisse Nam adipiscing. A sapien Pellentesque justo tempor non Curabitur Maecenas Curabitur tempor tellus. Commodo metus a et pellentesque vel nibh convallis euismod pretium orci. Eros enim id ac Curabitur risus Curabitur Morbi semper condimentum malesuada. Libero gravida dictumst rutrum aliquam justo malesuada a et dictum ante. Vestibulum Donec laoreet velit Donec Morbi tincidunt.</p>
<div class="trida"></div>
<div class="trida zoom"></div>
</body>
</html>
KvasnaK
Profil
Cituji:
Zoom je CSS vlastnost fungující pouze v Internet Exploreru od verze 5.0 nebo 5.5. Zadává se v procentech. Způsobuje vizuální zvětšení prvku

Řekl bych teda že se ti to v novějších prohlížečích zobrazovat nebude. Zkusim se ti ale ještě mrknout na ten zdroják.
Chamurappi
Profil
Reaguji na KvasnaKa:
Řekl bych teda že se ti to v novějších prohlížečích zobrazovat nebude.
Samozřejmě, že bude. Cituji:
Zoom je CSS vlastnost fungující pouze v Internet Exploreru od verze 5.0 nebo 5.5


Reaguji na kabanose:
Já bych na tvém místě nastavil elementu s třídou „zoom“ o 50 % větší rozměry. Používáš ve filtru „sizingMethod=scale“, takže Explorer obrázek zvětší i bez použití vlastnosti zoom.
Upozorňuji, že Explorer je jediný prohlížeč podporující AlphaImageLoader (a zoom), v ostatních prohlížečích nevím o žádném způsobu, jak dosáhnout zvětšení obrázku na pozadí.
Bubák
Profil
KvasnaK
Podle MSDN funguje zoom od IE 5.5, lze jej zadat v procentech (celé číslo), nebo jako násobek.

Chamurappi
v ostatních prohlížečích nevím o žádném způsobu, jak dosáhnout zvětšení obrázku na pozadí.
http://www.w3.org/TR/css3-background/#the-background-size S vendor prefixem umí Konqueror, Opera, WebKit. Připravovaný Firefox 3.5 to umět nebude.
kabanos
Profil *
Koukám, že můj příklad nebyl moc příkladný, ve snaze zjednodušit mou situaci jsem uvedl příklad, který byl pochopen trochu jinak, než jsem myslel.:-( Proto posílám odkaz na web, kam jsem umístil přesný příklad a důvod mého dotazu.

Cílem bylo: po kliknutí na ikonku lupy zvětšit obsah stránky vycentrované na střed obrazovky na maximální možný formát, který umožňuje aktuální rozlišení monitoru. Opětovným kliknutím se vše vrátí zpět.

Mé stránky mám zadáno dělat s touto funkcí jen pro IE. V IE7 to funguje, jak jsem si představoval, v IE6 se to necentruje po zoomování a pozadí ve formátu png se zneprůhlední.

Pro správné zobrazení musí být IE nastaven na fullscreen!

Jak by se upravil zdroják, aby to fungovalo i v nefullscreen, tzn. zvětšení jen podle velikosti okna prohlížeče.

Dočasný odkaz:
Odkaz
celý příklad zabalen do zipu

Moc dík:-)
kabanos
Profil *
Provedl jsem nějaké úpravy, už se to správně pozicuje, ale u IE8 zůstane div v původní velikosti, v ní je ale vše zvětšeno jak má. U IE 5.5 a 6 stále nešlape průhledné png. Testuju vše v IEtesteru

Nové úpravy jsou v souboru Odkaz2

Nějaký nápad?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0