Autor Zpráva
neoen
Profil *
Zdravím,

mám následující problém:

Postranní panel má pozadí, které začíná nahoře obrázkem o výšce např. 355px a dále navazuje opakující se složitější pozadí (o výšce např. 97).
Chtěl jsem tedy udělat dva divy, z nichž jeden bude mít jako pozadí fixní neopakující se obrázek (right-sidebar-out) a vněm bude další div, který bude mít stejné rozměry a bude se opakovat až po tomto obrázku pomocí background-position (right-sidebar-in). Bohužel ani v jednom prohlížeči tento posun nefunguje a obrázek se opakuje už od začátku divu :-( Tím ale přepíše fixní obrázek. Bohužel to nemohu udělat opačně, tedy opakovat pozadí od začátku a přes něj dát fixní obrázek, protože jsou rozměry nepravidelné...

#right-sidebar-out {width:230px;background:url('images/right.png') no-repeat;}
#right-sidebar-in {width:230px;background:url('images/right-repeat.png') repeat-y; background-position: 0px 355px;}

Nebo existuje nějaký jiný způsob, jak to vyřešit?
Když jsem zkoušel background-position: 10px 355px; tak se opakující se pozadí v pořádku posunulo z leva o 10px, ale shora stále začíná od začátku...

Díky moc za tip...
yFang
neoen
Nejlepší bude živá ukázka.

tak se opakující se pozadí v pořádku posunulo z leva o 10px, ale shora stále začíná od začátku...
Ano, to způsobuje repeat-y, roztáhne se po celou výšku, těmi souřadnicemi jen určuješ, kde bude začínat.
neoen
Profil *
No, ale právě ty souřadnice nefungují, respektive funguje pouze ta první (odsazení zleva) a už ne ta druhá (odsazení shora).

Problém je, že v postranním panelu je nějaký text, který je neznámo jak dlouhý. Na začátku je obrázek a pak následuje opakující se pozadí. Jediné, co mě napadlo, bylo udělat dva stejné divy, kde jeden by měl jako pozadí obrázek bez opakování a druhý by měl ten opakující se vzor, ale nefunguje mi, aby se začal opakovat až 355px od začátku toho divu. Vždy se začne opakovat už od začátku divu, i když by měl začít až od 355px.

Možná je to řešení ale celé špatné a existuje něco jednoduššího?

Živou ukázku zatím nemám, ale pokusím se ji někde připravit...
Bubák
Vždy se začne opakovat už od začátku divu, i když by měl začít až od 355px
Pozadí začíná od 355px, ale opakuje se na obě strany.
neoen
Profil *
A jde to nějak udělat, aby se opakovalo jenom dolů?
Bubák
neoen
Tipnul bych to na zanořené DIVy, jeden s horním marginem 355px. Pokud by byla ukázka, poradil bych lépe.
neoen
Profil *
Tak jsem vyrobil provizorní ukázku - http://slepice.info/test/ (css je přímo v html).

Trochu jsem na šířku zmenšil opakující se oranžový vzor, aby bylo vidět, kde je problém.
Potřeboval bych aby byl text, tak jak je, ale do 355px shora, aby byl zelený obrázek a potom se opakoval oranžový vzorek.

Díky moc za pomoc.
swah
Pozadí #right-sidebar se správně opakuje od 355px. Aby bylo pozadí #right-side-bar-out nad žlutou texturou #right-sidebar, muselo by tak být i v kódu:

<div id="right-sidebar">
<div id="right-sidebar-out">
</div>
</div>

Nepravidelné rozměry budou haprovat pouze v IE 6. Pokud by měla být opakující se textura menší šířku než zelený blok, stačilo by ji srovnat se zeleným blokem na stejnou šířku a proužku = rozdílu šířky dát barvu pozadí a navodit tak "iluzi" menší šířky.
neoen
Profil *
Díky moc všem, vyřešeno...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: