Autor Zpráva
Fireous
Profil
Prajem príjemný deň

kedže sa venujem hlavne PHP,tak moje znalosti HTML a CSS skolabovali pri školáckej úlohe a tak prosím o pomoc. Pomocou DIVov sa snažím vytvoriť formulár pre návštevnú knihu

HTML :
<div id="gb">
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Meno :</div>
<div class="input"><input type="text" name="meno" size="25" maxlength="12"></div>
<div class="info" id="meno_info">Rozsah 6-12 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">E-mail :</div>
<div class="input"><input type="text" name="email" size="25" maxlength="100"></div>
<div class="info" id="email_info">Rozsah do 100 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Webstránka :</div>
<div class="input"><input type="text" name="www" size="25" maxlength="50"></div>
<div class="info" id="www_info">Rozsah do 50 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Komentár :</div>
<div class="input"><textarea name="comment" cols="50" rows="10"></textarea></div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="info" id="info">Rozsah do 5000 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="info" id="info"><input type="button" value="Odošli"></div>
</div>
</div>

CSS:
#gb {
margin: 0 auto;
text-align: center;
background-color: black;
}
.gb_form_row {
width: 100%;
background-color: red;
}
.text {
display: inline;
text-align: left;
background-color: yellow;
width: 30%;
}

.input {
display: inline;
text-align: center;
background-color: purple;
width: 40%;
}

.info {
display: inline;
text-align: left;
background-color: pink;
vertical-align: middle;
width: 30%;
}

Vopred ďakujem za pomoc a osravedlňujem sa ak som prehliadol už existujúci príspevok s rovnakou témou
Fireous
Profil
Prajem príjemný deň

kedže sa venujem hlavne PHP,tak moje znalosti HTML a CSS skolabovali pri školáckej úlohe a tak prosím o pomoc. Pomocou DIVov sa snažím vytvoriť formulár pre návštevnú knihu

HTML :
<div id="gb">
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Meno :</div>
<div class="input"><input type="text" name="meno" size="25" maxlength="12"></div>
<div class="info" id="meno_info">Rozsah 6-12 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">E-mail :</div>
<div class="input"><input type="text" name="email" size="25" maxlength="100"></div>
<div class="info" id="email_info">Rozsah do 100 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Webstránka :</div>
<div class="input"><input type="text" name="www" size="25" maxlength="50"></div>
<div class="info" id="www_info">Rozsah do 50 znakov</div>
</div>
<div class="gb_form_row">
<div class="text">Komentár :</div>
<div class="input"><textarea name="comment" cols="50" rows="10">
Fireous
Profil
Pardon,toršku som sa domotal,keď som chcel upraviť príspevok,kedže som zistil že som neuviedol problém :
Problém je v tom,že DIV elementy s vlastnostou display: inline sa nerozťahujú na požadované percentá
a omylom som pridal ďalší príspevok,ešte raz sa ospravedlňujem
swah
Profil
Zdravím, to bude právě tím, že inline prvku nelze nastavit ona šířka. Musí zůstat blokovým, takže odebrat display: inline; a pro zarovnání blokového prvku poslouží float
Bubák
Profil
Teoreticky čisté řešení je display: inline-block; ale nemá 100% podporu mezi prohlížeči.
V praxi se to řeší floatem, ale ten se chová trochu jinak. Floatované prvky mají blokové chování, proto jim jde dát rozměry, i kdydy by byly inline.
V tomto případě je možné použít i tabulku, zkus si najít, co na téma formulářů a tabulek píše Plaváček.
Fireous
Profil
Takže obom ďakujem veľmi pekne za pomoc,hlavne za toho Plaváčka,vyzerá to tak,že použijem na ten formulár tabuľku,avšak stále som to nedokázal spraviť,pretože tam sú tri DIVy pri sebe a ten posledný mi to stále rozbije,tak či tak prejdem na tabuľky,ale nerád nechávam niečo nedorobené len preto,že to neviem vyriešiť,tak ak by ste boli taký dobrý,poprosil by som nejaké pomôcky,alebo čosi podobné :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0