Autor Zpráva
johnl
Profil
Mám takový dotaz někde jsem slyšel že prej se dá zakázat CSS, je to pravda?? Já to mu totiž moc nevěřím!?!
joe
Profil
Na svý stránce ho "zakážeš" tak, že ho tam vůbec nebudeš dávat. V Opeře je třeba pak zobrazení bez stylů, které ti umožní zobrazit každou stránku bez nich.
Mastodont
Profil
johnl
Správně děláš, je to hrozná mrcha! Ve Firefoxu stačí nainstalovat Web Developer Toolbar a v něm je příkaz na vypnutí všech stylů CSS.
Radek9
Profil
CSS? Mrcha? Vypnout? Proč? K čemu to je dobré? To chcete vidět bílou stránku s černým textem nebo co?
Falcon
Profil
Radek9
Myslím, že Mastodont to myslel ako žart :)
panther
Profil
Radek9
To chcete vidět bílou stránku s černým textem nebo co?
a proč ne? Někdy je to skoro lepší, pokud „grafika“ ruší ;-)
Mastodont
Profil
Nepotřebná grafika se skvěle vykostit pomocí doplňku Aardvark ...
Bubák
Profil
johnl
Jde to i bookmarkletem. Takže věř tomu, že možností je spousta. Pokud tě některá z možností zajímá více, zkus si něco vygůglit, nebo polož konkrétní dotaz.
Radek9
Profil
OK. Beru, že nechcete vidět vzhled stránek typu webdresing, ale natvrdo vypnout CSS mi přijde trochu na hlavu.
panther
Profil
Radek9
ale natvrdo vypnout CSS mi přijde trochu na hlavu
a co třeba na telefonu? Pokud nechceš stahovat obrázky, máš dvě možnosti - vypnout obrázky nebo CSSka. Vzhledem k tomu, že některé weby s vypnutím obrázku „zmizí“ (rozuměj bílý nebo jinak barevný text na stejném či hodně podobném pozadí), je lepší kolikrát vypnout celé styly, aby bylo aspoň něco vidět.
Host1
Profil *
Priatelia, zaoberáte sa tým, či je dobré alebo zlé vypnúť css... Môžete mi niekto prosím povedať, teda ak viete, kde sa dá na počítači zapnúť/vypnúť zobrazovanie css globálne? Potrebujem to totiž jednému človekovi ktorý nevie kde si to vypol, znovu zapnúť. Nie v prehliadači, ale nejako globálne (nezobrazuje mu css ani v IE, ani v Firefoxe).
Ďakujem
Bubák
Profil
Priatelia, zaoberáte sa tým, či je dobré alebo zlé vypnúť css...
Přesně tak, to je téma tohoto vlákna.

Môžete mi niekto prosím povedať, teda ak viete, kde sa dá na počítači zapnúť/vypnúť zobrazovanie css globálne?
Tady ne, probíráme jiné téma, založ si vlastní vlákno.

Potrebujem to totiž jednému človekovi ktorý nevie kde si to vypol, znovu zapnúť.
Přeji hodně štěstí, budeš ho potřebovat.
Host1
Profil *
Milej Bubáku, prečtěte si ještě jednou název témy: "Dá se zakázat CSS?"
Dá, různými způsoby... A pokud se tážu na jeden takový způsob, jenž mi není znám, nemyslím si, že je to mimo tému.
To spíš filosofování o tom, jestli je dobré css vypnout nebo ne je naprosto neužitečné, nebo se váže na individuální podmínky a potřeby, které může mít každý jiné.

Prosím, jestli se zde najde někdo, kdo umí poradit a je i ochoten:

Kde je možné vypnout globálně css. Známý si to někde vypnul (ne v prohlížeči) a css mu nefunguje ani v IE, ani ve Firefoxu. On vlastně ještě nikdy neviděl normálně vypadající webstránky...

Děkuji
a přeji hezký den
Plaváček
Profil
Host1

Kde je možné vypnout globálně css

Netuším, kde může být chyba. Napadá mě jediné, Windows XP nabízejí v ovládacích panelech volbu "Usnadnění", kde lze ledaccos vypnout či zakázat, ovšem zmíněná nastavení se netýkají pouze webu, ale celého systému (ve Vistách se to jmenuje Centrum usnadnění).

Protože se problém objevuje v různých prohlížečích, začal bych pátrat tam. Vzhledem k nedostatku informací lépe poradit neumím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Hosta1:
Nevím o žádném globálním vypínači, který by platil pro více prohlížečů. Na vině bude patrně nějaká porucha, buď přímo v systému známého (nenapadá mě jaká), nebo někde po cestě mezi ním a internetem (v proxy serveru, u poskytovatele připojení atd.).
Host1
Profil *
Milí Plaváček a Chamurappi, děkuji za užitečné rady a hlavně za snahu pomoct. Vliv "Usnadnění" na css mně ani ve snu nenapadl... a skutečně v tom byla chyba! Díki Vám ten člověk teď vidí konečně svět internetu barevně.
: )))

Globálně je tedy možné css zapnout/vypnout (přesněji pouze načtení obrázků a barev) zde:

Kontrolní panel/Usnadnění/Obrazovka/
a zaškrtnout/odškrtnout "Použít vysoký kontrast"

Snad tato informace pomůže i jiným lidem, kteří si "usnadnili" práci s Windowsem a nevidí na webstránkách obrázky pozadí definované v css.

Mějte se hezky
a ještě jednou děkuji!
Petr
Bubák
Profil
Globálně je tedy možné css zapnout/vypnout...
Na zobrazení stránky v prohlížečích Chrome, Safari, Opera, uvedené nastanení nemá vliv, což je v souladu s popisem „nezobrazuje mu css ani v IE, ani v Firefoxe“.

Mimo téma: prohlížeč Opera má možnost nastavení nejen pro "Usnadnění" (Maximální dostupnost a Vysoký kontrast, výhodou je možnost použití v různých OS).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0