Autor Zpráva
srigi
Profil
Kcem vytvorit dvojstlpcovy layout, s tym, ze dojem rovnako vysokych stlpcov mi zabezpeci obrazok opakovany po Y-novej osy. Obraz kcem ale rozdelit na dve farebne casti. Pozrite si prosim ilustracny obrazok, aby ste pochopili co myslim pod pojmom "velmi siroky background".



Vsimnite si, ze pozadie nie je umiestnene symetricky - tak to uz pri dvojstlpcovom layoute byva, bocny panel byva zvycajne uzssi ako obsah. Pozadie ma velmi velku sirku, aby stranka bola opticky rozdelena aj pri velmi vysokom rozlizeni. Povedzme, ze pri sirke pruzku 7500px to dava dostatok priestoru na dalsie dve dekady IT veku.

Pozadie som pri svojich experimentoch umiestnil na <body> s background-position: 50% 0;
Vsetko sa zdalo OK, az kym som stranku nezacal zoomovat (odpustite ang. vyraz). Vtedy sa layout (dojem dvoch stlpcov) zacne rozpadat. V momente, ked sirka textu presiahne sirku obrazovky, posunie sa aj bod "BODY 50%" a pozadie nesedi. Vid. ziva ukazka (poriadne "zazoomujte", aby ste chybu vyvolali).

Nenapada ma ako toto v HTML/CSS vyriesit. Stranka musi byt opticky rozdelena na dve farebne oblasti - aj pri velmi vysokom rozliseni (co zabezpeci velmi siroky pruzok pre pozadie).

Za kazdu radu budem velmi vdacny.
tiso
Profil
Malo by pomôcť nastavenie min-width pre body.
srigi
Profil
tiso
Malo by pomôcť nastavenie min-width pre body.

Bohuzial to nezabralo (na zivej ukazke vo Firebug-u).
Dero
Profil
body { display: table }
Bubák
Profil
http://wellstyled.com/css-2col-fluid-layout.html pro pevnou i pro pružnou šířku.
srigi
Profil
Bubák
Pozor, ked sa dobre zamyslis, zistis, ze ten fluidny priklad nie je to co potrebujem. Tento pristup ( s tym "percentualnym" obrazkom) som okrem toho uz skusal, funguje to snad este horsie - hranica sa posuva s tym ako hybes oknom. Vid. tento priklad.

Dero
Skoro dobre, ale po pridani tej vlastnosti, sa pozadie za hranicou div#wrapper nezobrazuje (opat skusane iba vo Firebugu) Okrem toho stranka stratila cetrovanie.

Idealne by bolo, keby som/sme prisli na sposob ako vedla div#wrapper umiestnit nejaky div, ktory by zaberal zvysnu plochu od praveho okraja div#wrapper az po pravy okraj viewportu a 100% vysky body. Zaroven by sa vsak nesmelo porusit centrovanie div#wrapper.

Zapeklity problem.
joe
Profil
srigi
Ukaž pozadí, které roztahuješ.

EDIT:
V případě té ukázky, co jsi poslal, stačí místo body nastavit nestavit pozadí pro #wrapper
Navíc pokud máš přesně takové barvy, pak je takhle obrovský obrázek úplně zbytečný. Navíc mít bílý text na bílém pozadí není zrovna to pravý. Nedělej z toho vědu a dej dva divy vedle sebe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0