Autor Zpráva
mumu
Profil *
Mám jeden Div kterej má nadefinovaný pozadí jako obrázek, kterej se pořád opakuje ...
V něm mám další div s textem ajedním obrázekm na pozadí ...
Počítal jsem s tim, že ten první se bude automaticky natahovat podle obsahu toho druhýho, ale neděje se ...
Ani s height: auto;

V čem je problém?

CSS
#podklad
{
height: auto;
background-image :  url('bila.png');
background-position : top left;
background-repeat : repeat-y;
}

#obsah
{
text-align: left;
width : 391px;
float: left;
margin-left: 15px;
min-height: 136px;
background-image :  url('modry.png');
background-position : top center;
background-repeat : no-repeat;
}


HTML
<div id="podklad">

<div id="obsah">
<h2>Nadpis h2</h2>
<p>Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Pellentesque varius aliquam felis vitae posuere. Proin bibendum iaculis pharetra. Maecenas at augue ut massa rhoncus tincidunt eu vitae metus. Donec hendrerit velit sit amet elit placerat ullamcorper. Nam justo neque, auctor sit amet malesuada sit amet, elementum at sapien. Integer tempus cursus velit eu feugiat. </p>
<h3>Nadpis h3</h3>
<p>Ut faucibus dignissim est non ultricies. Suspendisse tempor lobortis dolor, sed luctus velit laoreet ornare. Mauris vestibulum mauris vitae dui mattis ultricies. Nam posuere congue mauris, id hendrerit elit facilisis in. Proin tincidunt interdum lectus vitae vehicula. Sed quis metus sapien, id luctus elit. Donec ut eros nec nunc consequat posuere. Donec fringilla ligula ante, eget accumsan sem. Ut lacinia, sapien eget imperdiet imperdiet, nisl neque consequat urna, sed pellentesque leo metus sollicitudin ligula. Vestibulum ante ipsum primis in faucibus orci luctus et ultrices posuere cubilia Curae; Curabitur pulvinar consectetur cursus</p>
</div>

</div>
Zatim to dělám jen v Mozzile ...
Jsem začátečník, takže mi to prosím vysvětlite nějak "pro blbý" kdyby se jednalo o něco složitějšího ...
Předem moc díky!
mumu
Profil *
Sory, já to zapoměl dát do code ... :-(
Plaváček
Profil
mumu

Zkus to jinak (problémem bude neukončené obtékání - hledej na diskusi "čistič"). Tohle by ale také mohlo fungovat:

#podklad
{
width:100%; /* nebo šířku v px podle rozměrů bloku */
background-image :  url('bila.png');
background-position : top left;
background-repeat : repeat-y;
overflow:hidden;
}

#obsah
{
text-align: left;
width : 391px;
float: left;
margin-left: 15px;
min-height: 136px;
background-image :  url('modry.png');
background-position : top center;
background-repeat : no-repeat;
}


Ještě doplněk - než začneš kouzlit s plovoucími prvky, nastuduj si tento článek http://www.pixy.cz/pixylophone/2003_12_archiv.html#1071056082 . Je psán srozumitelně a uvede tě do obrazu.
mumu
Profil *
jo jo, díky moc, funguje to ... mrknu na článek ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0