Autor Zpráva
Václav
Profil
Ahoj,
rád bych použil poloprůhlené pozadí u tabulky.
Dělá se mi buď transparentní nebo neprůhledný nebo je poloprůhledný i text tabulky.
Prosím o radu.
peta
Profil *
Václav
Nakresli si obrazek vodovy. Kdyz by nefungoval CSS filtr, tak ti zobrazi 100% nepruhledny a to neni hezky. Viz opera.
CSS filtry jsou popsany nekde v CSS na jakpsatweb.
Priklad viz treba mizici menu na www.volny.cz/peter.mlich/www.htm
Schvalne si to pust v opere. Nedela to nic.

Nejbezpecnejsi zpusob je, nakreslit si obrazek, ktery ma v pozadi, to co chces v pozadi. Pokud ti jde jen o menu, aby bylo pruhledny a menu muze prekryt text v pripade opery, kdyz nakonec zmizi, pak lze pouzit ten muj priklad
Fred
Profil
Nebo si můžeš nakreslit gif jako šachovnici. Černá pole tvoje barva, bílá pole úplně průhledná, rozěry polí 1x1 px. Funguje to spolehlivě, jen vychytat kontrast s písmem bývá obtížné. Tady http://xy.wz.cz/polopruhledne/ jsem uploadoval příklad, s poloprůhledným pozadím menu. Obrázek na pozadí si stáhni tady http://xy.wz.cz/polopruhledne/bgie.gif, zvětši si ho v nějakém editoru aby jsi rozuměl co popisuji.
Václav
Profil
Díky Frede - šlape to.
peta
Profil *
Fred Sachovnici nedoporucuji, zkousel jsem to a je to desne pomale na zobrazeni. Pripadne, kdyz v tom jeste delas nejake hoverovaci veci... Aspon teda ja mam takove zkusenosti s prouzky.
Fred
Profil
peta Zkus větší gif a bude to v pohodě, někde se tu o tom psalo. Chce to kompromis mezi velikostí gifu a počtem vykreslení.
peta
Profil *
Fred Ahaaa, to je mozny, ja si prave rikal, nebudu jej zatezovat, pouziji klasicky 3-pixelovy gif a byla to hruza. Tak jsem pouzil 3px netransparentni.
Stejne, to ctvereckovani, to vypada desne, kdyz jsi pouzil tu bilou na tmavem pozadi :) asi by to chtelo jiny vzorek, ne sachovnici a pouzit nejakou sedivejsi barvu. Ale jinac dobry.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0