Autor Zpráva
Hans222
Profil *
Zdravim,
potreboval by som zarovnat div ktory je vacsi do divu ktory je mensi aby ten vacsi v tom nesom bol vycentrovany na stred , vie niekto ako na to?
Zatial to mam takto:

mensii:
#mensi
{
width:100%;
min-width:1000px;
overflow:hidden;
text-align:center;
}


vacsi
#vacsi
{
position: relative;
text-align: center;
width:1473px;
max-width:1473px;
}


a potom
<div id="mensi">
<div id="vacsi"> 
...
</div></div>


je to ok az na to ze je to stale vycentrovane dolava :(
diky za kazdu radu
Plaváček
Profil
Hans222

Moc nechápu smysl toho, co chceš dokázat.

Zkoušel jsi někdy narvat velkou papírovou krabici do malé, aby ta větší tak nějak pěkně odpočívala přesně uprostřed té menší? Já jednou jo. Nešlo mi to a od té doby se o nic podobného nesnažím.
Hans222
Profil *
ten mensi div ma rozmery obrazovky a ten vacsi je obsah s grafickym pozadim, to pozadie je ale dost velke a tak sa na malych monitoroch nevykresli pekne, lebo sa vykresli iba lava polovica. Preto ho chcem vycentrovat aby to lepsie vyzeralo aj na mensich rozlyseniach.

Uz chapes zmysel toho???
Plaváček
Profil
Hans222

Pořád nechápem. Zkus to jinak. Dodej živou ukázku a někdo z nás ti tu nabídne logické a rozumu neodporující řešení.
Hans222
Profil *
jendoucho potrebujem vykreslovat stranku vzdy na stred, aj ked sa nezmesti na obrazovku.
povedzme sa tam bude dlhy riadok .

"123 bla bla bla bla bla stred bla bla bla bla bla 456"

tak sa vypise iba:

"bla stred bla"

a nie

"123 bla bla"

dufam ze to uz je dost jasne.
keeehi
Profil
Hans222
Plaváček necápal toto:
<div id="mensi">
<div id="vacsi"> 
...
</div></div>

tipuji že to má být obráceně
pokud se jedná o vycentrování pozdí, tak takto:
background: white url(obrazek.gif) repeat center center;
Hans222
Profil *
keeehi

nejde len o vycentrovanie pozadia ale aj o cely obsah ako som pisal v priklade hore vyzsie
Plaváček
Profil
Hans222

Něco prostě děláš špatně a dokud nám neukážeš, o co se konkrétně jedná, nikdo ti lépe neporadí. Smiř se s tím.

Dávat větší do menšího je fyzikálně velmi obtížné a funguje tuším pouze na atomické úrovni. Ve webdesignu něco podobného šlape málokdy.
keeehi
Profil
Hans222
1) menší do většího NENACPEŠ, takže to musíš otočit
<div id="vacsi">
<div id="mensi">
...
</div>
</div>

2) css bude vypadat nějak takto:
#mensi
{
margin: 0 auto;
width:1000px;
overflow:hidden;
}
 
#vacsi
{
text-align: center;
width:1473px;
}
Akrij
Profil *
OT: Zkuste se odprostit od názvu #. #mensi totiž není menší než #vacsi. Takže ať se to někomu libí nebo ne, v tomto případě je skutečně možné nacpat #vacsi do #mensi, stejně jako např. v případě zápisu:
#nejmensi_na_svete_pricemz_mensi_uz_neni {
      width: 960px;
}
#nejvetsi_na_svete_pricemz_vetsi_uz_neni {
     width: 480px;
}


<div id="nejmensi_na_svete_pricemz_mensi_uz_neni"><div id="nejvetsi_na_svete_pricemz_vetsi_uz_neni"></div></div>
keeehi
Profil
Akrij
Odprostit se od názvu sice můžeme ale od hodnot ne.
#mensi min-width:1000px; < #vacsi width:1473px;
Je jasné, že na tom co je v názvu nezáleží ale v tomto případě je hodnota "proměnné" #mensi opravdu menší než hodnota #vacsi.
Akrij
Profil *
[#11]
Nejedná se o proměnou, ale o identifikátor. Srovnáváš jabka a hrušky.
keeehi
Profil
Akrij
Olouvám se že jsem to nazval špatně. Nemohl jsem si vzpomenout na správné označení. Proto jsem to také napsal v uvozovkách. Ale bavíme se zde o pitomostech.
A to, že pisatel nějak pozapomněl na IE, tak za to já nemůžu.
Akrij
Profil *
Ať už má Hans pro použití min-width jakýkoliv důvod, v uvedeném zápise nevadí, byť je zbytečný. Namísto výukových otázek na to stačilo poukázat, poradit, jak centrovat blokový element, případně pro ukojení chtíče, s předmluvou: "To už se tu řešilo snad milionkrát", odkázat do patřičných míst, která tuto informaci podávají.
keeehi
Profil
Akrij
Ale já už jsem řešení napsal zde [#9]. Poté už jsem reagoval na tebe.
Akrij
Profil *
keeehi:
Jasně, v pořádku, spíše reaguji na nějak často se opakující jev arogantního vývoje diskuse jiným směrem, což, pravda, nyní i trochu potvrzuji.
tom-as
Profil *
to all: kdyby ste misto tech kecu jak a proc to nemuze jit radci zkusili najit reseni... ;)

to Hans222: vetsi objekt do mensiho narvat jde, a dokonce i vycentrovat na stred toho mensiho...
<div style="position: relative; width: 100px; height: 100px; overflow: hidden; border: 1px solid black;">
  <div style="position: absolute; left: 50%;">
    <div style="position: relative; left: -50%; width: 150px; background-color: yellow;">
11223344556677889900
    </div>
  </div>
</div>

(lehkou inspiraci mi bylo Yuhuovo reseni vertikalniho centrovani)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0