Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Ahoj, jak se da nastavit aby bylo v IE a Opere pokud mozno stejne velike pismo?Predem Diky
Leo
Profil
Nijak. Velikost pisma si muze uzivatel libovolne menit, takze to postrada smysl, Leo
Anonymní
Profil *
jde o to ze mam nainstalovany prohlizec operu a IE bez nejakych uprav a v kazdem to vypada jinak velike?
Leo
Profil
Proste ma kazdy prohlizec jinou vychozi velikost pisma, je to nejaky problem? Leo
mila
Profil
Zkus nastavit velikost v procentech. Pak je přibližně stejná. Px by také měli funfovat, ale pak to nebude moc pružné.
habendorf
Profil
Dá se začít třeba takhle, tím celkem vyrovnáš výchozí hodnoty.
body {
font-size: x-small;
}
html>body {
font-size: small;
}
peta
Profil *
Anonymní
Ukaz stranku. Problem bude zrejme v tom, ze ve FF a v IE pouzivas jine pismo. Nejlepsi je v CSS predepsat nejake pisma, ktera zna FF i IE. Treba Arial je podobne Helvetice, ale FF uz zna i Arial
habendorf
Profil
Problem bude zrejme v tom, ze ve FF a v IE pouzivas jine pismo.
Ne, problém je v různé výchozí velikosti písma v různých browserech. Ostatně už to psal Leo.
IMHO nejlepší řešení (pokud to vůbec řešit) je viz můj předchozí příspěvek.
Anonymní
Profil *
Já používám em jednotky a vypadá to všude stejně...
Timy
Profil
To jsem byl já, nějak mě to odhlásilo
peta
Profil *
habendorf To taky, ale mi se to resi vse sjednocenim fontu. Kdyz jednou predepises velikost pisma, pak se ti v nekterych prohlizecich zablokuje jeho zvetsovani.
Plaváček
Profil
Pěťo, nevím, o čem hovoříš:) To, co ukázal Habendorf je jedno z nejlepších řešení, tím dostaneš přibližně stejnou výchozí velikost písma (a nezáleží na použitém fontu) ve všech prohlížečích. Jenom Habendorfa doplním, že uvedený postup platí pro IE pouze v quirk modu. Velikost písma ve stránce (třeba u jednotlivých bloků) pak nastavuješ pomocí procent.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0