Autor Zpráva
kopape
Dobrý den,mám velký problém - neznalost css ( naprostá ).Přesto musím upravit drobnosti na webu,který je psán v CSS.V podstatě jde o maličkosti - změnu barev,nadpisů a pod.Pročetl jsem několik stránek na různých webech,ale konkrétní výsledek žádný.Proto se zde obracím na lidi šikovné,zda by někdo nedokázal pomoci.Ať již přes toto fórum,nebo mailem?předem mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc.
Bubák
Tos toho moc neřek.
Chceš, ať tě to někdo naučí, nebo ať to za tebe udělá?
Když slyším "pár maličkostí", zpravidla jde o práci aspoň na jeden den.
Co tak adresu webu a co konkrétně potřebuješ, když potřebuješ "pár maličkostí", na popis ti bude stačit pár vět.
Co za to? Podle pochlebování předpokládám, že nic.
kopape
1.To nejhlavnější jsem řekl - změnit barvy.Úprava ostatních věcí není zase až tak důležitá,ale byla by fajn.
2.Chtěl bych si to udělat sám,problém je,že nevím,kde co změnit.
3.Pro mě nejdůležitější v tuhle chvíli je změna barev.V kódu je několikrát background,ale který je ten pravý?To je ten problém.Změna dalších věcí závisí na ochotě dotyčného.Není nutná,ale bylo by fajn změnit pár dalších věcí.Navíc určitě ne najednou,ale čas od času jednu věc.
4.Odkaz
Odkaz
Odkaz
konkrétně u prvních dvou je nutná změna barvy.
5.Nepochlebuji nikdy a nikomu!Ale našel jsem toto fórum a zjistil,že jsou zde lidé,kteří tomu rozumějí,tak jen prosím o radu.Zrovna tak,jako mne prosí lidé o radu při modelaření.Viz 3.stránky.Lze umístit odkazy nebo bannery na všechny + další dvoje stránky.
panther
kopape
konkrétně u prvních dvou je nutná změna barvy.
barvy čeho? backgroundu, textu...?

Pokud vezmu první web, bude to v souboru http://static-cdn2.webnode.com/_system/skins/50000037/css/style.css. Barva textu je CSS vlastnost color, pozadí background.
kopape
panther
jj-evidentně se špatně vyjadřuji,resp.nedostatečně.Asi takhle - barvy bych chtěl změnit u prvního webu tak,aby byla kombinace zeleno-žlutá.Teď jsem koukal,asi je to v odstavci,kde je body.Tam je asi popsána barva pozadí i textu.U této šablony jsme to dokázal změnit.Ale u jiné šablony mi to nefunguje.
panther
kopape
Teď jsem koukal,asi je to v odstavci,kde je body
background i text se dá definovat a definuje pro každý element zvlášť. Obecně tedy nelze říci, jestli to bude v deklaraci body, divu#pageOut či čehokoliv jiného.
kopape
Ano,pochopil jsem,že jak background,tak text se každý obarvuje(definuje?)zvlášť.Předpokládám,že takhle by to mělo fungovat i pro nadpisy,které jsou označeny h1-hněco.
divu#pageOut znamená co?

To je ten problém,že netuším,co tyhle věci znamenají.Neexistuje ne netu popis těchto výrazů?
panther
kopape
divu#pageOut znamená co?
tvá HTML stránka, resp. její kód, vypadá následovně:
<body>
  <div id="pageOut">
    <div id="pageIn">
      <div id="wrapper" class="twoColumns">
...
pokud prvek má ID, lze jej stylovat přes selektor „#“, pokud má „class“, styluje se selektorem „.“

Ale jestli vůbec nevíš, o čem je řeč, sám se v cizím kódu asi nevyznáš, bude lépe, když o úpravu někoho poprosíš a pořádně vysvtlíš, co se kde a jak má změnit.. Na tom webu se dá změnit kopa věcí, kopa barev... Budeš muset být konkrétnější.
kopape
Uhodil jsi hřebíček na hlavičku - přečetl jsem si to.To ano.
A když bych hezky a moc poprosil tebe?V žádném případě nemíním celý web předělávat najednou,ale po kouskách,postupně.Stačilo by mi,kdybych ti mohl napsat cca 1x za 14dní:Potřebuji změnit lištu dole.a až bys měl čas,tak bys odepsal.?
panther
kopape
A když bych hezky a moc poprosil tebe?
můžeš to zkusit, kontakt na mě najdeš v profilu.
kopape
Super,super,super.Díky moc.Ozvu se příští týden.Díky!
Bubák
Pokud bys chtěl "pokusničit" sám, třebas si to jen zkusit, můžeš si do Firefoxe přidat "Web Developer":
www.czilla.cz/doplnky/rozsireni/web-developer-toolbar/ česky
https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/60 anglicky
Pak zvolíš CSS > Edit CSS a můžeš efektivně zkoušet, změna se vždy asi po sekundě projeví, a to jen dočasně a jen ve tvém Firefoxu. Změněné CSS si můžeš uložit.
kopape
Vím,jaká je práce s člověkem,který tomu nerozumí a proto se snažím aspoň něco pochopit.Tohle je skvělá věc.Díky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: