Autor Zpráva
rudolf
Profil *
Jsem toho v šoku. Css fungují pouze v IE7 a jinde ne? Proč nefungují styly v IE8 ani v Opeře či Firefoxu? Vkládám soubor standartní cestou

<link rel="stylesheet" href="C:\styly\snt.css" type="text/css">. V souboru mám tyhle instrukce o které mi jde především:

body{font-family: Arial,Helvetica,sans-serif; font-weight: normal; color: black; font-size: 9pt;}
p {font-family: Arial,Helvetica,sans-serif; font-weight: normal; color: black; font-size: 9pt; }

V IE7 bylo vše v pořádku. Zkoušel jsem to vkládat i dle css2, tj:

<style type="text/css">
@import "C:\styly\snt.css";
</style>


bohužel bez výsledku. Řeším to už delší dobu. Byl bych vám velmi vděčen za pomoc.
Rudolf
panther
Profil
rudolf
Vkládám soubor standartní cestou
na web nahlížíš z localhostu? Jinde ti totiž cesta z disku nebude fungovat.

I tak zkus odkazovat relativně vzhledem k html souboru, to ti bude fungovat i když změníš pozici celé složky obsahující html i css soubor.
Mastodont
Profil
href="C:\styly\snt.css"

Tipnul bych si, že vadí zpětná lomítka. Ta totiž ve webových cestách nebývají.
Bubák
Profil
Vkládám soubor standartní cestou
Klasický problém s vlajkou ;-)
Abych to shrnul. Pokud možno, odkazuj relativně a taky nepoužívej nestandardní microsoftí zpětná lomítka, ale stadardní obyčejné.
rommy
Profil *
<STYLE type="text/css">
<!-- @import url("styly/snt.css"); -->
</STYLE>
aha
Profil
No, jestli to funguje v IE 7, tak by problém neměl být v cestě. Nemáš náhodou v komentářích v CSS písmena s diakritikou? Pokud ano, tak je zkus nahradit.
aha
Profil
aha
opravuji: nemusel být v cestě :-)))
Bubák
Profil
Nemáš náhodou v komentářích v CSS písmena s diakritikou?
To vadí jen starým Explorerům, včetně šestky, což je jiná množina prohlížečů, než IE8, Opera a Firefox.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Bubáka:
To vadí jen starým Explorerům, včetně šestky
… a jen tehdy, když je stránka uložená v UTF-8 a stylopis v jiném kódování.
aha
Profil
Bubák
Chamurappi

No vidíte, čověk se pořád učí!!!
Bubák
Profil
Chamurappi
Vím, nedávno jsem o tom ve zdejší diskusi psal. Nyní jsem to nerozebíral, protože podle symptomů bude zakopaný pes jinde.
aha
Profil
Bubák
Tady jsi tehdy poradil mě. Pomohlo, ještě jednou dík.
rudolf
Profil *
Mnohokrát děkuji za rady. Zkoušel jsem to napřed přes ty zpětné lomítka. Soubor se načítá. Zajímavou se mi jevila možnost záměny kódové stránky. Stránky skutečně tvořím v UTF-8 a css file byl v ANSI. Diakritiku tam nemám. Po překódování jsem se domníval, že je po problému. Bohužel. Css prostě nejedou. Stále default hodnoty. Nemúže být problém také v zápisu? Soubor jsem zkrátil na tento kousek. Zbytek je zaremován pomocí /* */ a bez diakritiky:

@charset "utf-8";
body {font-family: Arial,Helvetica,sans-serif; font-weight: normal; color: black; font-size: 13pt;}
p {font-family: Arial,Helvetica,sans-serif; font-weight: normal; color: black; font-size: 9pt; }


Chybu tady nevidím. Právě tyhle hodnoty testuji, měním font-size, u body jsem zkusil jít na 13pt a porovnávám to s odstavcem <p></p> . Žádná změna. Na svých stránkách chci používat font Arial. Z těch fontů se mi jeví jako nejlépe čitelný, stále se však zobrazuje patkové písmo což je přednastavená hodnota. Nemůže to blokovat nějaké bezpečnostní nastavení prohlížeče nebo snad typ dokumentu?

<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 3.2//EN">
<HTML>
<HEAD> ..

Možná, že to způsobuje tolerance IE7 vůči chybám, kterou asi už IE8 či jiné nemají. Zkusím ještě prohlédnout celý soubor, jestli v něm není chyba.

Budu pátrat dále..
aha
Profil
rudolf
Zkus prostě do stylopisu tomu odstavci dát border:1px solid red - např. a uvidíš jestli ti na to reaguje. Jestli ne, tak ti ten stylesheet vůbec nenačítá a nemá cenu pátrat po změnách velikosti písmen a kódování.
Bubák
Profil
Mi to jde, dej odkaz na problémovou stránku.
www.totalvalidator.com/images/snapshot63734.png
http://api.browsershots.org/png/original/ec/ece6664e8c8090970179f2ddae0466c5.png
rudolf
Profil *
Třikrát sláva. Problém vyřešen. Ale tohle jsem opravdu nečekal. Bylo to skutečně tou zatracenou cestou. Zdá se, že absolutní cesty v nových prohlížečích už asi nikdy fungovat nebudou(v HTML kódu). Že by bezpečnostní opatření? V PHP skriptech je používám stále a chodí to bez problémů. Tedy zatím..

Děkuji za dobrý tip od pana aha, ten (border:1px solid red). Teprve potom se mi rozsvítilo a věci se začaly hýbat správným směrem. Nově jsem tedy dal css do adresáře s obrázky href="/_gif/snt.css", které se vždy načítaly správně. Doufám, že je to tak dobře už navždy.

Děkuji všem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0