Autor Zpráva
J
Profil *
Zdravím,
mám toto:

/* hlavní bar */
#menu2 a:hover {
background-image: url(backgrounds/tsbar.png); /* hover obrázku na pozadí hlavního baru */
color: #ffffff;/* barva textu hlavního baru */
}

/* hlavní bar - zajistí zachování hover efektu u hlavního baru i když z něj sjedu do submenu */
#menu2 :hover > a {
background-image: url(backgrounds/tsbar.png); /* hover obrázku na pozadí hlavního baru */
color: #ffffff; /* barva textu hlavního baru */
}


A teď v prohlížečích: IE7+8, FF1.5+2+3, Opeře, Maxthonu Google chrom, Safari se to chová jak má - tedy toto:
/* hlavní bar - zajistí zachování hover efektu u hlavního baru i když z něj sjedu do submenu */
#menu2 :hover > a {
background-image: url(backgrounds/tsbar.png); /* hover obrázku na pozadí hlavního baru */
color: #ffffff; /* barva textu hlavního baru */
}


Skutečně zachová hover efekt na hlavním baru menu i když sjedu myší do položek submenu - nikoli však v IE6.
Dotaz: existuje možnost (nějaká deklarace) jak to zajistit i v IE6?
Vše ostatní už jsem odladil tak, že se to zobrazuje ve všech uvedených prohlížečích stejně, ale na tohle nemůžu přijít...
Předem dík za pomoc.
Miloš
Profil
#menu2 :hover > a
toto IE 6 vůbec nezná.
IE 6 nezná selektory s >
IE 6 zná jediný hover, totiž a:hover.
Jakýkoli jiný je mu třžeba nasimulovat javascriptem/HTC, například hover.htc.
Lexter
Profil
Jen dodám, že hover.htc existuje více typů. Některé nefungují, některé jsou určny jen pro určitou verzi.... Spolehlivě pro ie6 a dokonce i ie5 mi funguje http:/upload.lexter.name//ie6-ie5-hover-1.htc .
J
Profil *
hover.htc samozřejmě znám - s jeho pomocí jsem to celé odladil tak, že se to chová jak má až na výše uvedenou položku. Vyzkoušel jsem i různé verze, ale toto:
#menu2 :hover > a
se mi rozchodit nepodařilo. Je to sice prkotina, ale dráždí mě. Kdybyste někdo věděl, jak to zapsat jinak, aby to šlapalo, byl bych rád.
Chamurappi
Profil
Reaguji na J:
ale toto: […] se mi rozchodit nepodařilo
Miloš ti napsal dva důvody, proč ten selektor v šestce nepůjde. Ty píšeš, že druhý z nich samozřejmě znáš a že ho máš ošetřený. Jak jsi ošetřil ten první?
V podobných situacích prosím vždy dávej odkaz na živou ukázku, ať nemusíme hádat, co dalšího v kódu máš či nemáš.
Bubák
Profil
Můžeš zkusit ie7-js dokáže naučit "šestku" hoveru nad všemi elementy, selektor dítěte, průsvitný PNG a mořná i další věci. Vlastní zkušenost s tímto skriptem nemám.
swah
Profil
Jak už zmínil Bubák, ta JS knihovna by měla fungovat, případně by stačilo označit konkrétní a třídou, např. .zachovani a poté definovat vlastnosti pro:
#menu2 :hover .zachovani


Jinými slovy, tímto onoho potomka určíš konkrétní třídou a obejdeš tak selektor rodič > potomek, jestli je mi rozumněno.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0