Autor Zpráva
...
Profil *
Je možnost nějak nastavit styl tlačítka formuláře bez toho, abych mu musel nastavovat třídu?

tedy něco jako:

input:button {...}

Prostě styl který ovlivní všechny tlačítka

díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na tři tečky:
Spíš není. Viz:
nastylovat přímo input type="text"
V IE mi nefunguje selektor: input[type=submit]
habendorf
Profil
input[type=button]

S IE6 nepočítej.
...
Profil *
Další sen ulehčení práce pošlapanej microsoftem, ach jo :'(
...
Profil *
Koukám že ani sedmička a osmička to neumí
Chamurappi
Profil
Reaguji na tři tečky:
Koukáš v quirku. Koukej ve standardním režimu a to budeš koukat…
...
Profil *
A to se dělá jak? Já vim jen o tom že se tam dá přepínat kompatibilní mód takovim tim papírkem vedle adresy
Chamurappi
Profil
Reaguji na tři tečky:
To nedělá uživatel, ale tvůrce stránky. Standardní režim zapne tím, že na úplný začátek kódu uvede třeba:
<!doctype html>
...
Profil *
Aha, no já používal doteď <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN">
Ale chtěl bych aby to bylo to co je momentálně nejmodernější, tzn podporuje nové metody atd.. to je tedy to <!doctype html>?

díky
Chamurappi
Profil
Reaguji na tři tečky:
Nenech se zmást čísly, nikdy na nich nezáleželo, odstupňování verzí HTML existuje jen na papíře. Ve skutečnosti slouží <!doctype> prohlížečům pouze jako přepínač mezi dvěma režimy. Ve standardním režimu se prohlížeče snaží podporovat nové specifikace (i za cenu toho, že zbourají existující weby), v quirku se snaží podporovat existující weby (i za cenu toho, že nedodrží specifikace). Ty „nejmodernější metody“ fungují ve standardním režimu. Naopak v quirku je zase větší záruka, že nové verze prohlížečů něco nepokazí.

Tebou zmíněný <!doctype> říká prohlížečům „buďte v quirku“ a je to stejné, jako kdybys neuvedl žádný. Kdybys ho napsal i s adresou, tedy takto:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
… tak by prohlížeče běžely ve standardním režimu. Na webu najdeš spoustu stránek, kde je vyjmenováno, jaký <!doctype> vyvolává jaký režim, občas jsou i rozdíly mezi prohlížeči. Prakticky vzato si ovšem stačí pamatovat „chci-li quirk, neuvedu nic, chci-li standard, uvedu <!doctype html>“.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0