Autor Zpráva
Phoenix
Profil
Zdravím. Nikdy som toto neriešil takže neviem ako na to, no teraz to potrebujem. Ako urobiť takéto menu?

Ten obrázok čo je pod textom v menu nemá pevne určenú šírku, takže keď bude dlhší text, bude aj to pozadie dlhšie. (Resp. je to rozdelené na ľavú, strednú a pravú časť.)
Takto bude zvýraznená aktívna položka, ale fakt neviem ako to urobiť. Prosím, pomôžte mi.

Edit: Až by sa to dalo inak, ako dávať tam samostatne obrázky na kraje.
panther
Profil
Phoenix
pozadí menu je normální obrázek opakující se po ose x

aktivní položka:
odpověděl sis vlastně sám, „je to rozdelené na ľavú, strednú a pravú časť.

Zkus něco napsat sám, pak sem svůj pokus dej.
Phoenix
Profil
aktivní položka:
odpověděl sis vlastně sám, „je to rozdelené na ľavú, strednú a pravú časť.“
A to práve neviem! Dá sa to urobiť nejak tak, aby som nemusel samostatne pred položku dať obrázok, potom položku s pozadím(to viem) a za ňu dať obrázok? Ak áno tak ako? Celkom by mi to pomohlo

Edit: No mne to nijak nejde, pretože nemám ani tušenie ako...
panther
Profil
Phoenix
Dá sa to urobiť nejak tak, aby som nemusel samostatne pred položku dať obrázok
nedá.

Nedělá se to obrázkem, ale obrázkem na pozadí nějakého elementu (často třeba spanu).
Phoenix
Profil
Ja netuším ako to urobiť. Prosím vás, dokončite mi to:
CSS:
.menu {width: 100%; height: 35px; background:url('images/menu-bg.png') repeat-x; line-height: 35px;}
.menu a {color: #c0c0c0; text-decoration: none; display: block; height: 35px; float: left; margin-left: 15px;}
.menu a:hover {color: #ffffff;}
.menu a.active {background:url('images/menu-selected-center.png') repeat-x; background-position: bottom; font-weight: bold; color: #ffffff;}

HTML:
<div class="menu">
<a href="index.php" class="active">Home</a>
<a href="index.php">Registracia</a>
</div>


Keď tam niečo dopíšem do toho HTML k tomu, tak sa mi to rozhádže celé, prehodí sa to na viac riadkov, poprehadzuje sa poradie prvkov, atď. Asi som úplný ***** no nech to skúšam ako chcem, nejde mi to.

Edit: Toto je ta stredná časť. Potrebujem tam dorobiť tu pravú a ľavú.
swah
Profil
Na svém portfoliu princip záložek s rozdílnou šířkou obsahu používám v navigaci, projdi si kód.
Phoenix
Profil
Paráda. Takéto niečo som potreboval, ďakujem.

Ešte raz ďakujem! Ide to presne ako som potreboval :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0