Autor Zpráva
TomDaWayhet
Profil *
Zdravim Vas. Uz niekolko dni "nemozem spat" koli rozlozeniu stranky. Vyskusal som niekolko posutpov, fixne, dynamicke aj hybridne, dokonca aj tabulky ale nic nepomohlo k vysledku aky by som chcel docielit. Ide mi o to ab v strede webu bol 960px obsah a z lavej a pravej strany boli pozadia s odlisnymi farbami ako je na obrazku. Rozmyslal som nad troma stlpcami kde stredny by bol fixny a bocne 100% ale neuspesne. Ak by si niekto nasiel cas a skusil ma navies na spravnu cestu tak budem velmi rad. Vopred dakujem.

Odkaz na layout: http://www.swapp.sk/clients/swapp/
Taurus
Profil
Ahoj,
zkus přidat do css následující + dodat výšku a upravit dle potřeby.

.ray, .ray2 {
  margin: 0px;
  padding: 0px;
  position: absolute;
  top: 0px;
  right: 0px;
  width: 50%;
  background: #456789;
}
.ray2 {
  left: 0px;
  background: #123456;
}


V html by to měly být první třídy, aby byly překryty ostatními. Jestli je to dobré řešení, nevím, kdysi jsem nad tím taky bádal a vyšlo podobné. Princip je takový, že z toku dokumentu vyjmeš dvě 50% pozadí a umístíš je na nejnižší úroveň.
TomDaWayhet
Profil *
Taurus:

Zdravim Ta. Dakujem za pomoc. Este bolo potrebne doplnit z-index aby sa uktovili na pozadi, no zatial som to takto este neriesil, myslis ze je to dobry postup ? Ak sa este mozem spytat. Dik
swah
Profil
TomDaWayhet:

Řešení je možná prostější, než se zdá, myslíme-li oba totéž.
http://ftp.swah.net/pozadi/pozadi.html
TomDaWayhet
Profil *
swah:
:) Tak nad tymto som rozmyslal tiez ale co ked to niekto bude pozerat na TV ? nemal by s tym byt problem ?
panther
Profil
swah
Řešení je možná prostější, než se zdá, myslíme-li oba totéž.
to není úplně ono. Koukneš-li se na tu stránku v nízkém rozlišení, bílá bude ve výrazném nepoměru vůči zelené až v jednom okamžiku zcela zmizí.

TomDaWayhet
ale co ked to niekto bude pozerat na TV ? nemal by s tym byt problem ?
jaký problém konkrétné myslíš?
Taurus
Profil
TomDaWayhet
Z-index asi, pravda, taky, vykopíroval jsem to ze své práce. :-)
Jestli dobrý postup, fakt nevím (řekl bych, že ano), každopádně je obecný.
swahův je ještě možná lepší, taky používám, záleží na konkrétním webu. Jen se musí vyřešit ten nepoměr (který bych přehlížel u rozlišení < 800 px).
swah
Profil
TomDaWayhet
Televize může mít velké rozměry/úhlopříčku, ale asi máš spíše na mysli rozlišení. To mají větší zpravidla monitory. Pak stačí obrázek pozadí udělat s takovými rozměry, aby to nějaký čas vydrželo, než se technologie zase pohnou dále.

panther
Ano, pod 960 px se layout rozjede, protože se pozadí v modernějších prohlížečích bude stále centrovat. To u horizontálně centrovaných pozadí běžně nastává. Proto se stránky dělají standardně pro určité minimální rozlišení. V tom nevidím překážku, buď se to tak tedy nechá nebo se to ošetří podobně jako http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=7&topic=96506 nebo jiným způsobem.
panther
Profil
swah
Ano, pod 960 px se layout rozjede [...]
nemusíš mi vysvětlovat, jak to funguje, vím to :-) Jen jsem na to upozornil TomDaWayheta

Taurus
který bych přehlížel u rozlišení < 800 px
dnes, v době mobilních telefonů? To není nejlepší řešení :-)
Taurus
Profil
Pravda, jedna z mých děr, v které se taky musím polepšit. :-)
joe
Profil
V první řadě si stačí uvědomit, že web bude široký zhruba 960px. Bude tedy v hlavním divu o šířce 960px, ten bude rozdělený na dva, levý bílý a pravý zelený. Tenhle hlavní div vycentruješ (margin: auto). A pak stači udělat ještě pod hlavním divem a to uděláš třeba tak, že vytvoříš hodně široký obrázek, levá půlka bude bílá a pravá zelená, ten vycentruješ. Kde je problém? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0