Autor Zpráva
Suta
Profil
Nedaří se mi přinutit prohlížeč IE 5.5 a 6 ke správnému zobrazování vnořených položek li s vyšším indexem nad těmi, v nichž je vnořena mají nižší index.

Ukázka kódu bez stylu by mohla vypadat takto (položky jsou absolutně pozicované:

<ul>
  <li class="prvni">První
      <ul>
      <li class="hlavni">Hlavní</li>
      </ul>
  </li>
  <li class="treti">Třetí</li>
</ul>


Takto vypadá výsledek, kdy je vnořená položka "Hlavní" s vyšším indexem zobrazena (chybně) pod položkou "Třetí".



Zkoušel jsem spoustu kombinací v nastavení různých z-indexů všem elementům v kódu, bohužel bezvýsledně. Najde se někdo, kdo má zkušenosti, jak v tomto konkrétním případě docílit vytáhnutí vnořené položky nad ostatní? Díky moc.
panther
Profil
Suta
otázkou je, jak by to mělo ve výsledku vypadat.. :-) To se mi ve tvém příspěvku nepodařilo vyčíst.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sutu:
Z obrázků se problém těžko vykoukává. To je, jako kdybys poslal hodináři fotku rozbitých hodinek.
Prosím o odkaz na živou ukázku.
keeehi
Profil
panther:
no mě se to asi podařilo

    z tothoto                       potřebuje vytvořit toto
 _______________________            _______________________
|   |    |              |          |   |              |    |
|__ |___ |______________|          |__ |_____________ |____|


Proč tam musí být takovýto seznam? I kdyby jsi tam měl mít 3 divy, tak by se s tím pracovalo mnohem lépe
Suta
Profil
Chamurappi
Máš pravdu, omlouvám se.

panther
Jedná se o menu, proto ten vnořený seznam.

Následující kód se chová správně všude (IE 8, Mozilla, Opera, Google Chrome, Safari, Flock) chybně se však zobrazuje v IE 7 a níž. Příklad ukazuje pouze ono rozdílné překrývání (položka s textem "Editor" by se měla zobrazovat nad ostatními prvky).
Ukázka
Suta
Profil
Takže to vypadá, že na to jdu špatně a jak se zdá, řešení neexistuje.

Udělal jsem ještě jeden - mírně odlišný - pokus, abych se dopídil skutečného kořene problému. Tento příklad zobrazí všechny prohlížeče stejně, což znamená, že chyba bude na mé straně a požaduji něco, co buď udělat nelze, nebo ano, ale ne pomocí kódu, jež se snažím vytvořit.



Pokud mi někdo poradí, jak u níže uvedeného kódu docílit, aby druhá položka li, která má nastaven NIŽŠÍ index byla skutečně POD první položkou, která má index VYŠŠÍ, budu rád.

<style>
ul, li { position: absolute; margin: 0; padding: 0; text-align: center; }
ul { width: 300px; height: 200px; list-style-type: none; border: 1px solid red; }
li { width: 200px; height: 150px; border: 1px solid black; }

ul.prvni_ul {
  left: 0; top: 0;
  background: yellow;
  z-index: 20;
}

ul.druha_ul {
  left: 80px; top: 60px;
  background: white;
  z-index: 5;
}

li.prvni_li {
  left: 20px; top: 20px;
  background: #B6CEE7;
  z-index: 10;
}

li.druha_li {
  left: 30px; top: 30px;
  background: orange;
  z-index: 1;
}

</style>


<ul class="prvni_ul">
  <li class="prvni_li">
      <ul class="druha_ul">
        <li class="druha_li"></li>
      </ul>
  </li>
</ul>
</ul>
tiso
Profil
Suta [#6] - ľutujem, to nejde, museli by to byť susedné prvky. Vnorený element má vždy vyšší z-index ako jeho rodič.
Suta
Profil
tiso
No jo, máš pravdu, už mi unikají i takovéto základní věci. Nějak jsem se do toho zapletl. Ale díky, aspoň vím, kude cesta nepovede.
Z
Profil *
Když už jste u z-indexu, funguje zcela správně ve všech verzích IE ?
panther
Profil
Z:
funguje zcela správně ve všech verzích IE ?
můžeš si snadno napsat jednoduchý příklad na pár řádek a vyzkoušet.
Z
Profil *
Myslím, že by ti dalo méně práce napsat 'ano', nebo 'ne' :)
Z
Profil *
A nemohu si to vyzkoušet když mám jen jednu verzi IE. Než je všechny postahovat je opravdu mnohem jednodušší se zeptat
Keeehi
Profil
Z:
Jednodušší to opravdu je, ale to o tobě říká, že raději budeš otravovat jiné než aby jsi to zkusil i když to jde. Ono to některé asi bolí.

Pokud by jsi chěl testovat stránku v různých verzích IE, tak si můžeš stáhnout IETester nebo můžeš využít služby http://browsershots.org/. Pokud chceš dělat stránky co k čemu, tak to budeš potřebovat, pokud to potřebovat nebudeš, tak tě nemusí zajímat ani z-index, protože další problémy nezjistíš.
Z
Profil *
(Pokud vím toto forum je tu od otázek a odpovědí.)
Jinak díky za tip.
Keeehi
Profil
Z:
Ale znáš to: Na chytrou otázku - chytrá odpověď, na hloupou otázku - hloupá odpověď, na zbytečnou otázku - žádná odpověď.
Pokud se tu budeš ptát na samé zbytečnosti a nebudeš projevovat snahu, mohlo by se ti stát, že už ti nikdo pomáhat nebude. Všichni tu pomáhají dobrovolně, není ničí povinností někomu pomáhat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0