Autor Zpráva
tgill
Profil
Dobrý den. Snažím se přepracovat jedny stránky vytvořené kdysi pomocí Wordu a First Page editoru do přijatelné podoby pomocí CSS stylů. Stránky chci vytvořit vpodstatě znovu od píky, ale zachovat +- původní strukturu a layout.

Zatím mám jakýsi polotovar bez obsahu a grafiky, ale nejsem schopen ho odladit tak, aby fungoval jak ve Firefoxu, tak v IE. Testuju pomocí FF 3.0.12 a IE 6.0
Snažil jsem se hledat a experimentovat, ale bohužel nic mi nepomohlo. S CSS začínám, tak se omlouvám, pokud bude problém triviální a chyba hloupá.

Pracovní verze stránek je na http://pokus.kulisci.info

Ve Firefoxu se zobrazí tak, jak bych si představoval. Div s hlavním obsahem má posuvník a výšku má odpovídající stránce. V IE se text nezalomí a přetéká přes patičku. Pokud jsem se pokusil nenastavovat výšku ani umístění obou okrajů, došlo při krátkém textu ke smrštění divu na výšku textu. Pevné stanovení výšky nechci, chci, aby se výška měnila podle rozlišení. Pokud stanovím výšku procentuálně na 100%, počítá se ve FF zřejmě podle nadřazeného DIVu (což mi vyhovuje), ale v IE se zase vše rozhodí.

Pokoušel jsem se i o úplně jiné řešení pomocí FLOAT (čímž by se odstranilo fixní pozicování, které podle mě problémy způsobuje), to jsem ale také nedokázal uspokojivě rozchodit v IE (ani s pomocí článků o chbých floatu v IE).

Pro lepší orintaci jsem si DIVy obarvil divokými barvami a zjistil jsem, že DIV "navigace" vůbec nemá v IE šedou barvu, kterou má nastavenou, ale žlutou, kterou by měl mít nadřazený DIV.

Hraju si s takovou "prkotinou" už docela hodně hodin, šílím a nemůžu přijít na to, co je špatně. Proto předem děkuji za jakoukoliv radu a pomoc.
Yur4Y
Profil
Na začiatok, skúste v prehliadačoch vyvolať Standards mód, kde je zobrazenie v rozdielnych prehliadačoch viac-menej rovnaké. Na prvý riadok, ešte pred <html>, vložte:
<!DOCTYPE html>
A skúste ladiť stránku takto (pokiaľ možno, aj v novších verziách IE).

Plus ešte spomeniem, že vytvárať design pomocou absolútne poziciovaných boxov je nezmysel.
Bubák
Profil
Plus ešte spomeniem, že vytvárať design pomocou absolútne poziciovaných boxov je nezmysel.
Tak dělá stránky Yuhů: „Já mám moc rád pozicování a nesnáším obtékání.zdroj
Třebas Jak psát web je dělán pozicováním.
Plaváček
Profil
tgill

Nehledáš něco takového? http://www.dynamicdrive.com/style/layouts/item/css-left-top-bottom-and-right-frames-layout/
tgill
Profil
Děkuji za rady. Už jsem to vyřešil. Vše jsem předělal znovu podle vzoru jednoho hotového layoutu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0