Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

prosím, poraďte někdo s mým neoblíbeným CSS... Mám na stránce tlačítko, které musí mít "display: block", jinak se obrázek na jeho pozadí nevykreslí celý. Jenže za to tlačítko potřebuju ještě dopsat větu (formulář s jedním inputem), a ta se mi vždycky zalomí pod tlačítko, což nechci.

Kód:

echo '<a class="button-pridat" href="index.php?page=stranky&amp;akce=new">Přidat</a>';
echo '<form action="post">Vyhledat ve stránkách<input type="text"><input type="submit" value="Vyhledat"></form>';

Styl:

a.button-pridat {background:url('../images/button-pridat.gif') no-repeat; width:82px; height:40px; position:relative; display:block; color:white; padding:10px 0 0 50px;}

To, co je obsaženo v kódu, bych chtěla mít na jednom řádku... Pomozte, prosím.. Taková blbost a já už si s tím hodinu lámu hlavu :-(
Radek9
Přidej si tam ještě float: left;
habendorf
Přidej si tam ještě float: left;

... a vyhoď position:relative a display:block.
Radek9
habendorf:
a display:block.
A to tu právě jde :-) Pokud nastaví float: left; tak se blok zarovná na levo a text bude vedle něj ;-)
stepanka
Profil *
Radek9, habendorf

Děkuju moc oběma. Konečně to vypadá, jak má :-)
habendorf
Radek9:
A to tu právě jde :-) Pokud nastaví float: left; tak se blok zarovná na levo a text bude vedle něj ;-)

Jistě. A co jsi tím chtěl říci? ;o)
Radek9
habendorf:
Ty jsi psal aby vyhodil display: block;
panther
Radek9
Ty jsi psal aby vyhodil display: block;
však ano. Pokud něco má float, stane se to i blokovým.
habendorf
Radek9:

Samozřejmě, je to tam pak navíc. Ničemu to nevadí, ale je to tam zbytečné. Vyzkoušej ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: