Autor Zpráva
aaa
Profil *
Pomocí CSS mám definovanou barvu použitých a nepoužitých odkazů. Ale funguje mi to pouze u textu a ne u obrázků (obrázky jsou uvnitř rámu, ale to asi nemá vliv). Co mám přidat do souboru, aby barvy odkazů fungovali i u obrázků?

a:link {color: #3366CC;}
a:visited {color: #808080;}
Meldo
Profil
border-color: farba;

http://www.jakpsatweb.cz/css/border-color.html
Radek Hrabůvka
Profil
Abych to rozchodil pro tři nejpoužívanější prohlížeče (FF, IE, O), udělad jsem to takhle:
a img {margin: 2px}
a:link img {border: 4px solid gray}
a:visited img {border: 4px solid green}
a:hover img {border: 4px solid gold}
Ale IE, potvora, nebere hover. Co s tím?
Barvy jsou jen pro příklad, abych viděl, že to funguje.
příklad
Yuhů
Profil
> Ale funguje mi to pouze u textu a ne u obrázků

to asi nechápu. Jak se dá obarvit obrázek? Obrázek přece nemá barvu textu.
Radek Hrabůvka
Profil
Já to pochopil, stejně jako Meldo, coby barvu rámečků (border) obrázků.
peta
Profil *
Radek Hrabůvka
O tom se uz psalo, zalezi na poradi zapisu v CSS. Navic barvy je lepsi psat hexadecimalne. Presne poradi ted neznam, ale dej do google slina link, visited hover jakpsatweb a urcite to najdes. Nebo to muzes dat jako !important. Dojde totiz k tomu, ze kazda ta vlastnost ma nejakou prioritu a ty si ten hover prepises necim z toho vyse, ktere uz nelze zmenit.
Plaváček
Profil
Postačí přidat třeba tento zápis:

a:link a:visited {
color: gray;
}
a:visited {
color: green
}
a:hover {
color: gold;
}

Aby hover fungoval i pro IE, je nutné mu změnit i vlastnost odkazu, třeba color u písma. Viz http://klient.plavacek.net/hover.html

Ostatně, s rámečky obrázky se dá pěkně kouzlit, více jsem kdysi popsal zde (všimněte si, že i tam se musí měnit barva odkazu, jinak vám hover efekt v IE nebude fungovat):

http://weblog.plavacek.net/2004-04.html#1083042962

2Yuhů - i obrázek má barvu textu, respektive při nedostupném nebo vypnutém obrázku se zobrazí textový popis uvedený v ALT a na ten funguje vlastnost COLOR.
Meldo
Profil
i obrázek má barvu textu, respektive při nedostupném nebo vypnutém obrázku se zobrazí textový popis uvedený v ALT a na ten funguje vlastnost COLOR.

ak je to pravda tak je to dost haluz. idem to vyskusat.
Radek Hrabůvka
Profil
peta O tom se uz psalo, zalezi na poradi zapisu v CSS. Navic barvy je lepsi psat hexadecimalne. Presne poradi ted neznam..

Pořadí má svoji jednoduchou logiku, i tady platí poslední napsaná vlastnost (nebo konkrétnější zápis, jsou borci, co to umí spočítat), stačí trošku přemýšlet, je jasné, že :hover nemůže být v zápise první. Podle požadovaného efektu můžu prohodit akorát :active s :link.

Plaváček Vyzkouším, díky. S něčím podobným jsem se kdysi u IE potrápil a nedokázal jsem pochopit, proč mi to někdy fungovalo a někdy ne.

Meldo Něčeho takového jsen si všimnul už dříve, ale nevěděl jsem, že my to mohlo něhoho zajímat. Udělal jsem na to příklad, je to rychlovka, do zítřka ho doplním textem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0