Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Zdravim, dostal jsem se do slozite situace a nevim jak nakodovat tuto vec (viz obr).

Jedna se o jakysi stred stranky esohpu, tedy vypis polozek. Jde mi konkretne o ty svisle a vodorovne cary, ktere maji znazornovat ohraniceni daneho divu. Tedy 1. div by mel ohranice right a bottom, druhy by mel ohraniceni jen bottom, treti left a bottom, ctvrty jen bottom atd atd... Ale nejsem si jisty, zda je mozne to pote v PHP udelat (kdyz se to pote nasadi napr na prestashop, nebo jiny jiz hotovy eshop.). Jak tedy takovouto situaci resit, aby to pote nedelalo problem programatorovi, ktery s designem bude pracovat?
napadlo me pouze nastavit strance backrgound s temi ohranicenimy... ale v pripade ze se text bude roztahovat a vyska kazdeho boxu nebude pevne dana tak na tom pohorim =o/

ted mi doslo ze ja vlastne muzu dat jako pozadi pouze svislou caru a ty vodorovne pote doresim border-bottom... boze jak primitivni :)
panther
Profil
slovakCZ
ted mi doslo ze ja vlastne muzu dat jako pozadi pouze svislou caru a ty vodorovne pote doresim border-bottom... boze jak primitivni :)
přesně tak. Abys to dotáhl k dokonalosti a nemusel zadávat výšku boxům, každý řádek (2 boxy) obal jedním divem, který bude mít tu svislici na background a dolní border.
Str4wberry
Profil
Tu vodorovnou čáru bych spíš řešil borderem jiného prvku, protože těžko zajistíš stejnou výšku jednotlivých položek.

A ten obrázek vůbec není potřeba.
slovakCZ
Profil
v obrazku jsem to spatne nakreslil, vypada to tam ze svisla cara konci u konce danebo boxu a je mezi dalsimi boxy mezera.. ve skutecnosti je ale svisla cara nepresrusena (takze vznika jakoby kriz, pri vice boxech samozrejme neco jako "antena" kdyz hodne zapojite fantazii :)).

Vyresil jsem to tim obrazke, jako background toho obsahu sem dal obrazek a nastavil mu "repeat-y". Vodorovnou caru jsem pote vyresil tak, jak psal panther, s tim rozdilem, ze jsem nepouzil stredni caru jako backround toho obalovaciho prvku, ale na pozadi stranky. Ale take dobry napad, urcite se mi pantherova rada hodi, kdyz budu muset na background obsahu nastavit neco jneho a tudiz tu stredovou caru musim resit jinak nez mam nyni.

dekuji Vam za rady.

Tom
Str4wberry
Profil
Pokud je ta svislá čára obyčejná 1px solid black, tak ji můžeš udělat borderem, obrázek nepotřebuješ.
Taurus
Profil
Jestli jen můžu, není to poprvé, co jsi dal na fórum dost blbý titulek. Zkus příště popřemýšlet... Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0