Autor Zpráva
Mates99
Profil
Ahoj, zkouším si v ajaxu udělat sitemap generator pro můj web. Pomocí XMLHttpRequest volám PHP soubory a načítám jejich html do proměnné. Potřeboval bych potom v javascriptu to html zpracovat, chtěl bych to udělat tak že by všechen obsah z PHP souborů byl rozdělen do několika divů které by měli vlastní ID.

	 if(xmlhttp.readyState == 4 && xmlhttp.status == 200) 
	 {var html = http.responseText; // Načte html php souboru např. <div id="data">nejaka data</div><div id="dalsi_data">nejaka dalsi data</div>  }
¨

teď bych potřeboval načíst text v divu :

html.getElementById("data").innerHTML;


Tohle mi ale hází chybu, že objekt tuto vlastnost nepodporuje. Pravděpodobně se to ještě musí načíst jako document, poradil by mi někdo jak na to? Nebo nějaký odkaz? Umím to udělat v PHP, ale né v JS, hledám na google, ale zatím jsem toho moc nenašel.
_es
Profil
Mates99
Ak som správne vytušil, čo sa snažíš dosiahnuť, tak na toto Ajax nepotrebuješ a ani na to nie je vhodný.
Stačí ti tie html súbory načítať do elementov frame alebo iframe, ktoré môžu byť aj skryté a potom môžeš v JavaScripte pristupovať k jednotlivým prvkom priamo cez objekt frame alebo iframe.
V tom tvojom kóde je premenná html len obyčajný reťazec textu.
Mates99
Profil
No chci si udělat takovej univerzálnější sitemap generator. Zadáš url a vygeneruje se xml sitemapa, jenže ten proces bude chvíli trvat, tak bych chtěl pomocí ajaxu mezitím zobrazovat nějáká data. Například "počet nalezených url 55" a to číslo by se navyšovalo podle toho jak budou přibývat nalezený url. Ta sitemapa se bude načítat z odkazů na webu, to znamená, že musim načíst všechny stránky domény a vytáhnout z ní odkazy a odfiltrovat jen odkazy té dané domény. Chtěl bych mezi každou načtenou stránkou z té dané domény něco zobrazit.

Jak to tedy udělám? Dám do toho PHP výstupu html hlavičku a jak to v JS načtu jako html ?
Mates99
Profil
Ještě dodám že když do nějakého divu zapíšu výsledek toho php souboru, tak pak už mi funguje document.getElementById("data").innerHTML. Ale problém je v tom že to nechci zapisovat do dokumentu všechno, ale jen něco, budu v tom mít i nějaká data podle kterých se pak budou volat funkce v JS. Proto potřebuju načíst výsledek toho php jako html a vytáhnout si data pomocí getElementById;. Potřebuju to udělat přes XMLHttpRequest, protože přesto si zase posílám POSTem některé data zpět do PHP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0