Autor Zpráva
tom.rossi
Profil *
Dobrý den přeji všem. Mám skromný dotaz. Vrhnul jsem se na jednom webu do "překlápění" všeho co do teď využívalo javascript na jquery. A narazil jsem v jednom místě na drobnou potíž. Obešel jsem ji prozatím velmi prostince nicméně funguje, ale pokud by se to podařilo realizovat s využitím jquery, bylo by mé nadšení nezměrné. Ve zmíněném e-shopu když juknete do detailu libovolného produktu (třeba http://www.inzerce-auto.cz/pneumatiky-e-shop?product=zimni_pneu_195_65_r15_pp_vzor_ts_790_green_diamond), potřebuji uživateli nabídnout možnost zobvrazit si fotku produktu ve větším měřítku. Zkusil jsem implementovat jquery lightbox, leč neúspěšně. Paradox je, že prakticky identické kejkle mi na jiném projektu podobného charakteru fungují bez potíží. Díky za náměty
ninja
Profil
Jaký klon lightboxu jste zkoušel. Co konkrétně vám nefungovalo?
tom.rossi
Profil *
> ninja
zkousel jsem toto: http://leandrovieira.com/projects/jquery/lightbox/. Ono to fungovalo, ale ne v detailech těch pneu. Vysvětloval jsem si to tím, že pokud je ten plugin jakož i samotný jquery vložený v hlavičce, tak to jednoduše nemůže fungovat, protože když je detail produktu "nahraný" ajaxem nemá si jquery jak najít prvky na které ho v tom detailu "posílám". Tak jsem na to šel od lesa :-D a zkusil nahrát obojí v příslušné html šabloně. Světe div se u projektů, kde nepoužívám "jistý" template engine mi tento postup funguje, zde nikoliv. Nijak zvlášť mi to srdce nedrásá, ale rád bych aby veškerý js byl i na těchto stránkách (nejenom js,ale o tom jindy a jinde) jednotný a tudíž bych se rád dopracoval k tomu, že vše bude řešeno pomocí jquery a po původním js nezůstane ani stopa.
tom.rossi
Profil *
K výše uvedené úvaze mě mj. vedl i fakt, že pokud jsem šel do detailu produktu přímo (tedy zadáním adresy konkrétního produktu např: http://www.inzerce-auto.cz/pneumatiky-e-shop?product=zimni_pneu_195_65_r15_pp_vzor_ts_790_green_diamond), tak to fungovalo. Když se k němu uživatel proklikal z uvodní strany e-shopu http://www.inzerce-auto.cz/pneumatiky-e-shop nebo prostě odkudkoliv odjinud, tak ani náhodou. :-)
ninja
Profil
Upřímně nechápu proč detail produktu načítáte AJAXem. Vidím samá negativa.
tom.rossi
Profil *
> ninja
napriklad? Prozatím byly ze strany uživatelů jen pozitivní ohlasy. Crawlerům je to jedno, protože ti mají k dispozici totéž co uživatel s vypnutým javascriptem čímž se dostávám k tomu, že shop zůstává plně funkční i při vypnutém js.
tom.rossi
Profil *
> ninja
jen pro pořádek... ten strohý dotaz nebyl myšlen konfliktně. Budou-li Vaše argumenty pádné a bude pro dobro věci řešit to jinak, tak zcela jistě se ani já ani zadavatel nebudeme bránit efektivnějšímu řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0