Autor Zpráva
majo20
Profil *
mám dve stránky:
a.php:
<html>
<META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html;charset=windows-1250">
    <TITLE>a</TITLE><script src="jquery-1.3.2.js" type="text/javascript"></script>
  <head>  
    <script type="text/javascript">
$(document).ready(function(){
  $("#odkaz").click(function(){ 
    $.get("aa.php", { meno: "Adam"} );
  });
});
  </script>
  </head>  
  <body>  
    <a href="a.php" id="odkaz">jQuery</a>     <br><br>

  </body>  
</html> 


aa.php:
<HTML>
<HEAD>
    <META HTTP-EQUIV="Content-Type" CONTENT="text/html;charset=windows-1250">
    <TITLE>aa</TITLE>
</HEAD>
<BODY>
<?php
$meno = $_GET['meno'];
echo  "vysledok: ".$jmeno ;
?>


</BODY>
</HTML>


Problém je v tom, že po kliknutí na odkaz jQuery sa vôbec nevykoná a teda ani sa nezobrazí stránka aa.php. Naozaj si neviem rady čím to môže byť.
majo20
Profil *
oprava: v tom druhom aa.php je samozrejme namiesto
echo  "vysledok: ".$jmeno ;
echo  "vysledok: ".$meno ;
Radek9
Profil
majo20:
Ehm? Pomocí jQuery můžeš poslat PHPku údaje, ale to neznamená, že je PHP zobrazí. Můžeš je například uložit nebo poslat na maila, ale ne zobrazit.
Tedy pokud nechceš použít load().
majo20
Profil *
Radek9
na stránke aa.php mám PHP script ktorý by mi mal uložiť údaje do DB, ale nič sa neuloží..
Nox
Profil
Radek9
To není přesné... výstup volaného souboru, včetně (a často hlavně) části vypsané echem, se vrací volajícímu JS, které právě díky tomu získá data, se kterými může dále pracovat a naplňuje se tím 50% významu AJAXu

majo20
- Stáhni si FF addon Firebug pro Firefox, zapni Síť (Network) a vyber záložku XHR, tam máš AJAX requesty, mělo by být vidět, že to třeba soubor nenajde atp.
- Můžeš taky zkusit zadat soubor manuálně do prohlížeče a nastavit v něm vypisování chyb a prostě ověřit, že fakt funguje sám o sobě správně
- Nezapomeň, že volaný skript je spuštěný mimo skript dané stránky, takže session_start, mysql_connect pro něj budeš muset volat znovu zvlášť
Ne nutně v tomto pořadí...

edit, hlava děravá...
majo20
Profil *
Nox
ako sa presne volá ten addon pre Firefox?

ide o to, že ak na stránke aa.php ručne vyplním všetky údaje, ktoré sa majú uložiť do DB tak sa uložia iba v prípade že zadám do prehliadača priamo aa.php. Ak použijem pre otvorenie tej stránky Jquery z a.php tak sa nič neuloží.
Chamurappi
Profil
Reaguji na maja20:
ako sa presne volá ten addon pre Firefox?
Firebug.

Pokud chceš, aby se při kliknutí na odkaz nevykonala výchozí akce (tedy následování hrefu), musíš zakončit zpracování události „return false“.
Pokud chceš, aby se zobrazilo to, co vrací aa.php, musíš použít nějakou callback funkci. Popis najdeš nejspíš poblíž u popisu funkce „$.get“.
majo20
Profil *
Chamurappi
ďakujem, pozriem ten addon a uvidím čo napíše. mám ale pocit že z nejakého dôvodu mi nefunguje $.get a ani $.post...
majo20
Profil *
ďakujem všetkým za rady. podľa toho addonu bolo všetko ok, tak som išiel krok po kroku ako ide celý script a našiel som chybu - zabudnuté jedno písmeno. ospravedlňujem sa za otravovanie, ale niečo som sa naučil a minimálne ten addon budem využívať naďalej.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0