Autor Zpráva
Sirius
Profil
Ahoj,

momentálně ovládám pouze PHP a ne vždy se mi povede za pomoci PHP vytvořit přesně to co potřebuji a když už, tak to není pohodlné pro uživatele. Zjistil jsem, že by mi mohl pomoct JavaScript (o kterém okrajově něco vím) a AJAX (což je pro mne naprostá novinka).

Ale kde a čím začít? Po přečtení pár článku o AJAXu, abych vlastně zjistil co to je a jak se to dá využít jsem usoudil, že nejdříve budu muset prohloubit své znalosti JavaScriptu. Tak jsem začal hledat články o JavaScriptu. Bohužel jsem ale zjistil, že najít kvalitní články (ať už česky / slovensky, nebo anglicky) je téměř nadlidský úkol. Také mě zarazilo, že se mi nepovedlo najít žádný JS manuál (a podle diskusí na toto téma opravdu žádný neexistuje), jako má třeba PHP.

Můžete mě prosím navést na články, které mi mohou do začátku pomoci (ohledně JS a posléze i AJAXu)? Raději české, ale s angličtinou si taky nějak poradím, hlavně aby autor věděl o čem píše a uměl to vysvětlit.

EDIT: A co ohledně jQuery?
Enyeus
Profil
michal.katuscak.cz/jakudelatweb
www.jakpsatweb.cz
peta
Profil
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/index.htm
JS Ajax
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/index.htm
priklady
Shulík
Profil
https://developer.mozilla.org/en/Core_JavaScript_1.5_Reference

Vynikající návod na javascript (anglicky). Pokud se mrkneš po té stránce, zjistíš, že jsou tam detailně popsány prakticky veškeré funkce javascriptu (nejen javascriptu), které Firefox teď podporuje. Ale věci z JS 1.5 by měly fungovat zhruba ve všech prohlížečích stejně.

Mimochodem, na Augiho sránce je IMHO vynikající článek o javascriptu z pohledu programátora. Pokud jsi v PHP pracoval s OOP, přečti si pak i tenhle článek.
Sirius
Profil
Díky. Podívám se na to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0