Autor Zpráva
pavuk
Profil *
Zdravím, zajímalo by mě jakým způsobem se dá na uživatelovo přání (např. kliknutím na odkaz "...více") zobrazit delší text článku. Zkoušel jsem skript z následujícího odkazu diskuze http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=98914, je funkční a jednoduchý, ale má nepříjemný efekt, že odkaz "...více" zůstane v textu a působí rušivě. Javascript ani php bohužel neovládám, diskuzi jsem prošel, ale zatím odpověď nenašel.
Nadan
Profil
pavuk:
CSS by ti mělo stačit...
pavuk
Profil *
Pardon, ještě jednou...
Zdravím, zajímalo by mě jakým způsobem se dá na uživatelovo přání (např. kliknutím na odkaz "...více") zobrazit delší text článku. Zkoušel jsem skript z následujícího odkazu diskuze Odkaz, je funkční a jednoduchý, ale má nepříjemný efekt, že odkaz "...více" zůstane v textu a působí rušivě. Javascript ani php bohužel neovládám, diskuzi jsem prošel, ale zatím odpověď nenašel.
pavuk
Profil *
Máš na mysli nějakým způsobem použít třídy nabo identifikátory? Zkus mě postrčit
Nadan
Profil
pavuk:
Spíš identifikátor... Někde jsem to viděl tady na Diskuzi, ale už to nemůžu najít...
Radek9
Profil
pavuk:
<a href="#" onclick="this.style.display = 'none'; document.getElementById('vice').style.display = 'block';">Více...</a>
<div id="vice" style="display: none;">Skrytý text...</div>
pavuk
Profil *
Díky moc pánové, tiše smekám...
pavuk
Profil *
Je to výborně funkční. Lze to dále rozpracovat, aby byla zachovaná možnost zase zbytek textu skrýt?
Liennie
Profil *
<a href="#" id="avice" onclick="this.style.display = 'none'; document.getElementById('vice').style.display = 'block';">Více...</a>
<div id="vice" style="display: none;">Skrytý text...
<br>
<a href="#" onclick="document.getElementById('vice').style.display = 'none'; document.getElementById('avice').style.display = 'block'">Méně...</a>
</div>
pavuk
Profil *
Liennie:
Už mám pro dnes dost, ale zítra večer otestuju, je to jak droga. Díky
Castagnier
Profil *
Zdravím, měl bych dotaz ohledně výše zmíněného kódu. Rozklikávání funguje, ale jak udělám, aby text, který se objeví posunul obsah pod ním dolů a nepřekryl ho?
Děkuji
Chamurappi
Profil
Reaguji na Castagniera:
Nenastavuj mu v CSS pevnou výšku. Nepozicuj ho absolutně ani fixně. Příčina je někde mimo výše uvedené kódy, takže chceš-li přesnější diagnózu, dodej prosím odkaz na živou ukázku.
Castagnier
Profil *
Problém byl v nastavené pevné výšce, děkuji :)
Castagnier
Profil *
Dá se tento script opakovat za sebou? Mám následující kód:

  <div id="body_kontakt">
 
    <a href="#" id="avice" onclick="this.style.display = 'none'; document.getElementById('vice').style.display = 'block';">Kontakt</a>
      <div id="vice" style="display: none;">
    <a href="#" onclick="document.getElementById('vice').style.display = 'none'; document.getElementById('avice').style.display = 'block'">Kontakt</a><br>
        <div id="kontakt">
        kontaktní udaje
        </div>
      </div>

      <div id="body_zastupci">
          <a href="#" id="avice" onclick="this.style.display = 'none'; document.getElementById('vice').style.display = 'block';">Zástupci</a>
      <div id="vice" style="display: none;">
    <a href="#" onclick="document.getElementById('vice').style.display = 'none'; document.getElementById('avice').style.display = 'block'">Zástupci</a><br>
        <div id="zastupci">
        Zastupci
        </div>
      </div>    

    </div>
    </div>
  </div>

cílem je, aby se mi zobrazily 2 odkazy pod sebou, když kliknu na jakýkoliv z nich, tak se ukáže text pod ním. Pokud to mám ale v případě, který jsem uvedl dřív, tak první odkaz funguje, ale jakmile kliknu na ten druhý, tak zmizí a už se zobrazuje pouze ten první Kontakty. Nevíte v čem by mohl být problém? Děkuji


těch </div> na konci si nevšimejte, to jsem zkopíroval a zapomněl umazat...


Tak už jsem to vyřešil, stačilo rozlišit název vice a avice u těch 2 odkazů. Omlouvám se za spam
Castagnier
Profil *
Ještě bych měl jeden dotaz, lze u tohoto případu použít animované skrývání viz http://jecas.cz/animace-skryt ? Díky
Uncik
Profil
Dobrý den, omlouvám se že píšu na starý příspěvek.
Ale nechci začínat nový, když můžu tady navázat.

Potřebuji, aby po kliknutí stavající text zůstal, nikoli zmizel.
A ještě při použití těchto skriptů více za sebou, jestli by šlo po kliknutí na druhý, aby se první zase stáhl. Tedy aby v jednu chvíli mohl být rozkliknutý jen jeden.

Děkuji a doufám, že jsem to podal srozumitelně
juriad
Profil
Pokud nepotřebuješ tu vyjížděcí animaci, lze to vytvořit i úplně bez JS:
Živá ukázka

Kvůli použití :checked to funguje od IE9. Drobným skriptíkem by šla podpora rozšířit na IE7.

Str4wberry: když máš odhad výšky v případě rozbalování. Nebo by šla měnit ta opacita, to je pravda.
Str4wberry
Profil
I ta animace by šla bez JS. :–)
sirius
Profil *
juriad:
ako by to vyzeralo s animáciou ak ťa môžem poprosiť o ukážku
juriad
Profil
sirius:
S měněním opacity: Živá ukázka
Měnit výšku nijak jednoduše nelze, protože bys musel vědět, jak bude obsah vysoký, a to nemůžeš vědět, pokud obsah obsahuje více než dvě slova (protože uživatel může použít jiný font, může mít nastavenou minimální velikost písma, může si text na stránce zvětšit). Tam by pomohl už jen JS.
Str4wberry
Profil
Byla-li by výška všech bloků podobná, šlo by to jakž takž animovat změnou max-height:

Ukázka

Byla-li by výška rozdílná, musela by se každému bloku nastavit vlastní max-height lehce větší než očekávaná výška obsahu.

Bude to ale problematické při případném zúžení bloku, kdy může mít blok různou výšku.

(Je to popsané v tom článku: Animované skrytí obsahu)
Uncik
Profil
juriad:
POkud vych chtěl přesně tohle, akorát aby se vždy obsahy po rozkliknutí zobrazily až pod nadpisy?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0