Autor Zpráva
sykora
Profil *
ahoj,

jakým způsobem docílím toho,abych jedním tlačítkem přepínal hodnotu proměnné (to už mám) a na jejím základě by docházel/nedocházelo k určité události

var zvyraznovat = true;

/kod který přepíná 'zvyraznovat' na true a false/


------------------------------------------------------------tohle jenom kdyz zvyraznovat == true
$("#highlight").mouseover(function(){
    $(".field").css({background: 'yellow'});
  }).mouseout(function(){
    $(".field").css({background: 'none'});
  });
--------------------------------------------------------------


díky za rady
Aichi
Profil
Nechápu co je na tom tak těžkého, ale asi to neni v jQuery helpu a nejde to opsat:

$("#highlight").mouseover(function(){
     if (zvyraznovat) {
        $(".field").css({background: 'yellow'});
     }
}).mouseout(function(){
   if (zvyraznovat) {
        $(".field").css({background: 'none'});
   }
});

sykora
Profil *
Aichi:
Nechápu co je na tom tak těžkého, ale asi to neni v jQuery helpu a nejde to opsat:

$("#highlight").mouseover(function(){
if (zvyraznovat) {
$(".field").css({background: 'yellow'});
}
}).mouseout(function(){
if (zvyraznovat) {
$(".field").css({background: 'none'});
}
});

jo, no na tohle jsem přišel, ale myslel jsem že by to mělo jít nějak elegantněji, aby se ty podmínky nemusely vůbec vykonávat a vykonala se jenom jedna...čekal jsem že bude stačit, když se dá selektor s událostí do if{} jenomže to mi nešlo
Nox
Profil
sykora:
Pokud bys dal if kolem selektoru tak by to podmiňovalo vůbec samotné vytvoření těch funkcí přiřazovaných tomu highlightu, tzn. pokud by podmínka neplatila, funkce by po celou dobu nikdy neexistovaly...a když by se změnila, tak by se nic nestalo, protože by se už nikdy neověřovala
sykora
Profil *
Nox:
Pokud bys dal if kolem selektoru tak by to podmiňovalo vůbec samotné vytvoření těch funkcí přiřazovaných tomu highlightu, tzn. pokud by podmínka neplatila, funkce by po celou dobu nikdy neexistovaly...a když by se změnila, tak by se nic nestalo, protože by se už nikdy neověřovala

ok, to vysvětluje ono podivné chování když sem to zkoušel :) to Aichiho řešení teda pokládám zajediné možné. díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0