Autor Zpráva
Ronaldo
Profil *
Poraďte nejakú komponentu na tiene na to aby som mohlo nastaviť pod každý element tieň ale nech tie tiene môžem nastavovať tak ako v Photoshope. Skúsil som len túto koponentu a ten tieň vizerá ohavne tak presne takúto komponentu nechcem, a ešte tá komponenta ani nepracuje tak ako by mala tieň umiestňuje až za marign každého prvku čo je nelogické. Potrebujem niečo čo za element nakreslí štvorec rovnakej velkosti ako element a potom ho cez gaussian blur rozostrí, (kedysi som také tieňe naprogramoval v Delphi) takéto tiene vyzerajú veľmi prirodzene a sú esteticky oveľa krajšie ako tie čo generuje tá polofunkčná komponenta.
Ronaldo
Profil *
našiel som jeden zaujímavý tu je už som ho aj použil

http://code.google.com/p/dropshadow/downloads/list

neni síce dokonalý ale robí presne to čo som chcel len treba nastaviť background toho elementu aj keď je to napr. obrázok.
Chamurappi
Reaguji na Ronalda:
Připadá mi docela nesmyslné doplňovat stíny JavaScriptem.

nakreslí štvorec rovnakej velkosti ako element a potom ho cez gaussian blur rozostrí
V JavaScriptu se nekreslí (když nepočítám málo podporovaný <canvas>), takže bitmapové filtry jde jen napodobovat, za cenu trestuhodného mrhání výkonem.
Ronaldo
Profil *
Chamurappi:
ja viem že by sa to dalo riešiť aj cez obrázky ale riešenie cez JS je flexibilnejšie a lacnejšie robiť tieň špeciálne pre každý obrázok podľa toho ako mi to navrhol grafik by mi zabralo kopec času. takto len vyberiem css triedy ktoré budú mať tiene a tiene sa vykreslia. A viem že je to mrhanie výkonom ale celý javascript je sám osebe mrhanie výkonom, a keď som to testoval tak som nemal pocit že by ten tieň spôsoboval nejaké viditeľné spomalenie vykreslovania prvkov na stránke.
Chamurappi
Reaguji na Ronalda:
riešenie cez JS je flexibilnejšie a lacnejšie robiť tieň špeciálne pre každý obrázok
To právě lacinější není, ne?

podľa toho ako mi to navrhol grafik by mi zabralo kopec času
Klidně je vyráběj automaticky, ale ne na straně prohlížeče.

ale celý javascript je sám osebe mrhanie výkonom
To je geniální omluva pro to, aby se skriptem generovala kdejaká kravina. Stejně jako tvůrce počítačového programu by měl i tvůrce stránky dbát na optimální výkon a neopakovat akce, které se nemusí opakovat.

keď som to testoval tak som nemal pocit že by ten tieň spôsoboval nejaké viditeľné spomalenie
Počítáš s tím, že má uživatel rychlý počítač, velkou paměť a že tvá stránka bude jediná, kdo se bude ucházet o přízeň procesoru.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: