Autor Zpráva
Ayrton1
Profil
Ahoj,

na svém webu používám TinyMCE a mám tu jeden problém. Na stránkách chci používat záložky, protože je stránka relativně dlouhá a tak chci, aby měl uživatel možnost "skočit" přesně tam, kam potřebuje. Nahoře je tedy jednoduchý výpis témat fungující jako odkaz, tam problém není. Problém nastává ve chvíli, kdy chci vytvořit záložku. Záložky vytvářet umím, tam problém není, vytvořím ji, v editoru se zobrazí, ale jakmile dám Uložit, tak ta záložka prostě zmizí a to i když tam záložku vložím ručně pomocí mého kódu.

Před uložením:
<a name="jedna"></a>

a po uložení:
<a> </a>

To samé mi dělá, i když to ručně zkouším například přes SPAN.
Díky předem...
Joker
Profil
Ayrton1:
Tipnul bych, že máte nějaké omezení na povolené tagy a nepovolujete atribut name u prvku <a>?
Viz také http://wiki.moxiecode.com/index.php/TinyMCE:Configuration/valid_elements

A poznámka, pro vytvoření kotvy není potřeba prázdný odkaz s atributem name (snad ve všech dnes rozšířených prohlížečích), odkázat přes kotvu jde na jakýkoliv prvek podle jeho ID, tj. stačí například:
<div id="jedna">

...a (adresa)#jedna přejde na ten <div>.
Ayrton1
Profil
Joker:
A poznámka, pro vytvoření kotvy není potřeba prázdný odkaz s atributem name (snad ve všech dnes rozšířených prohlížečích), odkázat přes kotvu jde na jakýkoliv prvek podle jeho ID, tj. stačí například:
1
<div id="jedna">
>
...a (adresa)#jedna přejde na ten <div>.

No jo, jenže to už bych tam měl předivováno, protože každou část textu mám v DIVu a díky za tip, mrknu se tam, já sice na jejich help koukal, ale netušil jsem, co hledat.
Joker
Profil
Ayrton1:
No jo, jenže to už bych tam měl předivováno
Vždyť (pravděpodobně) nebudete muset přidávat žádný nový prvek, jenom nějakému už existujícímu nastavíte ID (a pokud to ID má, nemusíte dokonce dělat vůbec nic)
Tzn. chcete udělat například takovouto záložku:
<a name="semChciOdkazat"></a>
<div class="kontejner_clanku">
<h3>Nadpis článku</h3>
<p>text článku</p>
</div>


Tak prostě místo toho uděláte:
<div class="kontejner_clanku" id="semChciOdkazat">
<h3>Nadpis článku</h3>
<p>text článku</p>
</div>

...a bude to fungovat taky.

A i kdyby nebyl žádný vhodný existující prvek a bylo nutné vytvořit nový <div>, pořád mi to přijde tak nějak nastejno, jako když kvůli tomu dáte do stránky prázdný <a>.
Ayrton1
Profil
Díky moc za tip, ale stejně budu muset využít ten horní tip, protože lidé neznalí HTML to budou vkládat pomocí té záložky defaultní v Tiny MCE, tzn. že to bude "a name".

EDIT: Tak a teď ale nevím, kde nastavím a povolím atribut name... :-(
Ayrton1
Profil
Tak jsem něco našel a atribut NAME u A je povolen, tak nevím :-(
panther
Profil
Ayrton1:
Tak jsem něco našel a atribut NAME u A je povolen, tak nevím :-(
povolen je, ale ty jej můžeš v nastavení WYSIWYGu nepovolovat.

protože lidé neznalí HTML to budou vkládat pomocí té záložky defaultní v Tiny MCE
lidé neznalí HTML nemají šanci vědět, že se kdysi používal prázdný odkaz.
Ayrton1
Profil
Vyřešeno, musel jsem ho povolit u nastavení redakčního systému pro TinyMCE.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0