| Autor | Zpráva | ||
|---|---|---|---|
| mackopu Profil |
#1 · Zasláno: 6. 1. 2010, 23:19:45 · Upravil/a: mackopu
No to koukám :-(
Měsíc se píši s informačním systémem, který využívá API na Amapách a najednou se mi nezobrazují na pc s nainstalovanými Internet Explorer 8. Pod Mozzilou a IE 6 to v pohodě fachá... IE 8 hlásí po kliknutí na ikonku chyby javascriptu v levém dolním rohu něco jako "Objekt tuto vlastnost nepodporuje". Nevíte někdo, v čem je problém? Zdroják: .......... // v head:
<script type="text/javascript" src="http://amapy.centrum.cz/api/api.php5?guid=muj_key"></script>
<script type="text/javascript">
var Page = {
load: function() {
var mainMap = new AMap("mainMap");
var mujstred = new AGeoPoint('50°13\'39.135"N; 12°51\'59.223"E');
mainMap.loadMaps(mujstred, 100000);
mainMap.addMapPart(new ASmallMapControl(), new APosition(ACorner.LEFT_TOP, new ASize(10, 10)));
mainMap.addMapPart(new AMapTypeControl());
mainMap.addMapPart(new AMapLayerControl([A_TOURISTIC_MAP,A_CYCLE_MAP]));
var PIcon_1 = new AIcon({
fastRollover : false,
fixPng : false,
imageSrc : 'images/okec/208_ico.jpg',
imageSize : new ASize(26, 26),
shadowSrc : null,
iconOffset : new APoint(13, 13)
});
var pozice1 = new AGeoPoint('50°13\'15.484"N; 12°52\'54.129"E');
var marker1 = new AMarker(pozice1,{clickable:true, icon: PIcon_1, title:"Karlovarské městské divadlo, o.p.s."});
mainMap.addOverlay(marker1);
marker1.addEvent('onClick', function() { marker1.showBubble("<img src='../images/mini_logo.gif' align='left'><strong>Karlovarské městské divadlo, o.p.s.</strong><br style='clear:both;'>Kliknutím na ikonku maximalizace bubliny <img src='../images/ico_maximalizace.gif'> zobrazíte podrobnosti.", {footerContent: "<div class='amapafootercontent'>GPS: " + marker1.getGeoPoint().toDisplayGPS() + "</div>", 'maxSize' : new ASize(550, 470), 'maxUrl' : 'detail.php?id=23'}); });
}
}
window.addEvent('domready', Page.load.bind(Page));
</script>
........................... // v body
<div id="mainMap" style="width: 700px; height: 500px; ">
<p><img src="../images/amapa_loading.gif">
<br><br>Čekejte prosím, mapa se načítá ...</p>
</div>
|
||
| kelvin Profil |
#2 · Zasláno: 6. 1. 2010, 23:56:48
Trochu mimo téma - Amapy nefungují ani v Opeře, nikdy mi nešly v žádné verzi, ani teď je neotevřu v Opeře verze 10, takže bych se podíval po něčem jiném...
|
||
| Chamurappi Profil |
#3 · Zasláno: 7. 1. 2010, 00:43:01
Reaguji na mackopu:
„No to koukám :-(“ To ti závidím. Prosím o odkaz na živou ukázku. |
||
| mackopu Profil |
#4 · Zasláno: 7. 1. 2010, 00:51:05
Např. tohle
|
||
| ninja Profil |
#5 · Zasláno: 7. 1. 2010, 10:01:25
kelvin: Amapy v Opere fungují, jen je potřeba po inicializaci mapy ješte přizoomovat, buď ručne nebo v kódu:
map.loadMaps(new AGeoPoint(49.755,14.4), 300000);
map.addEvent('onInitEnd', mainMap.zoomTo(300000));
|
||
| Bubák Profil |
#6 · Zasláno: 7. 1. 2010, 14:03:12
kelvin:
„Trochu mimo téma - Amapy nefungují ani v Opeře, nikdy mi nešly v žádné verzi,“ Fungují ve verzích 9.00 až 9.2x. V novějších verzích se dají jednoduše rozchodit, stačí jim přidat uživatelský CSS: html,body {
min-height: 100%;
} |
||
| mackopu Profil |
#7 · Zasláno: 8. 1. 2010, 20:03:22 · Upravil/a: mackopu
Nakonec jsem přešel na API od Googlu, ty budou mít podporu - hádám - pořád. Navíc pracují s externím XML souborem, což je mnohem elegantnější. Škoda jen, že dokumentace je zásadně jenom v angličtině a poněkud nepřehledná.
Stejně by mě ale zajímalo to řešení u Amapy, diskuze se přece jen vydala poněkud jiným směrem... |
||
| Bubák Profil |
#8 · Zasláno: 8. 1. 2010, 20:36:01
mackopu:
Můžeš na nějaké stránce znovuzprovoznit ukázku s amapami Centra? |
||
| mackopu Profil |
#9 · Zasláno: 9. 1. 2010, 08:52:12
Bubák:
Tady to je: Odkaz |
||
|
Časová prodleva: 14 dní
|
|||
| Bubák Profil |
#10 · Zasláno: 22. 1. 2010, 21:29:48 · Upravil/a: Bubák
Zajímavé, přesněji smutné:
http://twitter.com/steida/statuses/2211073537 A ještě citát ze článku API k českým turistickým mapám, z kapitoly Amapy.cz: „Specifikem API je integrovaný JavaScriptový framework MooTools 1.11. Výhodou je, že po vložení API do stránky lze přímo využít všech výhod frameworku a není nutné nějaký připojovat dodatečně. Nevýhodou je nemožnost vlastního výběru frameworku a také ustrnutí vývoje API, protože v důsledku toho nebyl průběžně framework obnovován a zůstal v API ve verzi 1.11, ačkoliv nedávno byly MooTools vydány již ve velmi odlišné verzi 1.2.4. Jiným zářným příkladem zastarání budiž kompatibilita s Internet Explorerem 8. O tom nemá původní kód API nejmenší tušení, takže se jeho funkčnost musí řešit přes meta tag s X-UA-Compatible.“ |
||
|
Časová prodleva: 16 let
|
|||
0