Autor Zpráva
anonym - jakub
Profil *
Nazdar mam script :
      function opendiv(idecko){
        x=0;
          while(x<10) {
          x++;
              y=10*x;
			document.getElementById(idecko).style.display='block';document.getElementById('fade').style.display='block';
              window.setTimeout("document.getElementById('" + idecko + "').style.opacity="+(x/10),y);
          }
      }
      function closediv(idecko){
          x=10;
          while(x>0) {
              x--;
              y=10*(10-x);
              test = window.setTimeout("document.getElementById('" + idecko + "').style.opacity="+(x/10),y);
          }
        setInterval("document.getElementById(idecko).style.display='none';", 100); setTimeout("document.getElementById('fade').style.display='none';", 100);
      } 


Div sa mi normalne "nafadeuje". Ale keď zavolám funciu pre zavretie, prebehne FADE OUT ale div sa neskryje ako mám nastavené v scripte.
Mám to nastavené na 100ms (toľko trvá fadeOUT) ale ak uplinie tento časový limit div sa neskryje len má priesvitnost nastavenu na nevidiťeľné. Ďakujem, dúfam že ste ma pochopili :D
_es
Profil
anonym - jakub:
Asi bude lepšie ak opíšeš nejaký funkčnejší príklad.
Jedna chyba bude asi v tom, že používaš globálne premenné x a y v oboch funkciách, ktoré si tie si funkcie navzájom prepisujú.
Lokálne premenné sa definujú cez var.
Definuješ časovač cez setInterval no nikde ho nerušíš.
Porozmýšľaj, čo nastane, ak budeš volať funkciu closediv - aj opakovane.
Do časovačov je lepšie dávať funkcie než reťazce kódu.
Do premennej si môžeš uložiť aj priamo objekt štýlu prvku, aby sa animácia nezdržovala opakovaným zisťovaním prvku z id.
anonym - jakub
Profil *
Ja som si to stiahol z netu..... Ale cely večer som sa nad tým trápil.

Do premennej si môžeš uložiť aj priamo objekt štýlu prvku, aby sa animácia nezdržovala opakovaným zisťovaním prvku z id.

Práve to nechcem. Chcem aby toišlo použiť na viac div-ov. Taky fade na jeden už mám.

Nepoznáš nejaký funkčný fade ??? na viac div-ov. Otvoril by som to opendiv('/nejaky div/') a zatvoril by som to closediv('/nejaky div/')
_es
Profil
anonym - jakub:
Skús si upraviť, je to na iný efekt, toto. Namiesto id "box" tam môžeš dať parameter predaný do funkcie.
Alebo si pohľadaj niečo iné funkčné, alebo to skús s jQuery alebo niečím podobným.
peta
Profil
"Nepoznáš nejaký funkčný fade ???"
tisice, google zna vse
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prx/efekty/mizeni/menu4.htm
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prjpw/index.html#cas
2 Blikající pozadí
misto opakovani to das proste ukoncit, zhasnout, cokoliv

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0