Autor Zpráva
Kardif
Profil *
Potřeboval bych poradit nějákej skripík kterej by sám doplňoval slova které se píšou do nějákého textového pole. Tedy já budu mít soubor kde budou předem určený slova

př.:
Vejce
Vaječňák
Velký
atd..

No a kdyý do políčka napíšu V tak mi podtím vyjedou všechny slova když napíšu Va vyjede mi jen vaječňák a já na to budu moct kliknout a ono se to doplní. Předem všem děkuji za rady
Kacko
Profil
Ovladate JS a PHP?
Kardif
Profil *
No php dejme tomu základně ale js moc ne a proto se tady ptám :D
Kacko
Profil
Tak v tom pripade je to naprosto jednoduche. Nejdrive si vytvorite php script, ktery vam bude vracet pozadovana slova. Pote vytvorite input box, na kterem budete odchytavat udalosti a pri zadani pismena poslete pomoci JS request na ten dany php script, kteremu predate obsah input boxu. Vysledek scriptu zobrazite uzivateli tak, ze pod input boxem zkonstruujete pomoci JS nejaky boxik,ve kterem bude vypis dat z php scriptu. Zde budete zase pomoci JS odchytavat udalosti, aby se po kliknuti dany text doplnil.
ah01
Profil
Kacko:
Tak by mě zajímalo, co bys mu poradil, kdyby napsal, že PHP a JS ovládá perfektně?

Kardif
Hotových řešení na toto téma je marky. Většinou se tomu říká autocomplete nebo suggest, stačí použít Google. Např.: http://www.glassdoor.com/crs/opensource/jquery/jquery-ac/docs/docs.html
Kacko
Profil
ah01: Kdyz nekdo stavi auto, mel by znat kolo. Tak poradim, jak auto postavit, pricemz zduraznim dulezitost znalosti kola.. Ale pravda, priste se zeptam, zda je tazatel programator nebo lepic kodu.
Witiko
Profil *
Pěkné rozdělení programátor a lepič kódu, to budu používat. :D

http://www.brandspankingnew.net/archive/2006/08/ajax_auto-suggest_auto-complete.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0