Autor Zpráva
xc
Profil *
Zdravim, chtěl jsem použít otevírání obrázků pomocí javascriptu do nového okna, jelikož js houby rozumim tak sem použil kod z této stránky. http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=1&topic=1016 V IE vše chodí tak jak má, ale ve Firefox se okno s obrázkem zobrazí v levém horním rohu a stránka (nové okno) se jakoby stále načítá i když obrázek je už dávno zobrazený. Dá se tohle nák vyladit aby se okno centrovalo i ve Firefoxu ?
_es
Profil
xc:
Nie sú tu jasnovidci aby zistili, čo tam máš nesprávne, daj odkaz na tvoju stránku.
Skús uplatniť rady, ktoré som dal tu.
xc
Profil *
Tu je ten odkaz http://nasra-t.kx.cz/test.php
_es
Profil
xc:
Asi bude zlý celý ten skript, čo si opísal.
Ak tomu skriptu nerozumieš, opíš radšej odniekiaľ niečo funkčnejšie.
Napríklad tam je chybné: screen.Width a screen.Height, má byť: screen.width a screen.height.
Kde sa ti to otvára do stredu? Mne sa to vo všetkých prehliadačoch otvára vľavo hore - aj v IE8.
Ako odstrániš to akože neustále načítanie, zistíš v tej diskusii, čo som dal odkaz.
Okrem toho, to čo si použil, neumožní pri nefunkčnom JavaScripte nijako otvoriť obrázok.
xc
Profil *
_es:
Opravil sem ty velký písmena "screen.Width a screen.Height, má byť: screen.width a screen.height." a ted to jede jak v IE tak i v mozille, ale je pravda že mám starej IE tak nevim jak to vypadá na tej 8. Jinak to s tim načítáním sem z toho článku nijak nevyčet, nemoh bys to pro mě vysvětlit extra ? JS je pro mě španělská vesnice, bez přímý rady, nebo ukázky kodu to nikdy nedám dohromady.
_es
Profil
xc:
to s tim načítáním sem z toho článku nijak nevyčet

Je to tu.
xc
Profil *
_es:
Paráda díky, prakticky nic mi to neřiká když mě na to přímo nenavedeš, jako ted... Ted už to frčí. Ještě jednou díky.
_es
Profil
xc:
Ešte aby sa to nejako otvorilo aj bez JavaScriptu, použi na odkaz:
<a href="x.JPG" target="_blank" onclick="OpenWokno(600,488,'x.JPG','1');return false;">Odkaz na otevření fotky</a>

xc
Profil *
_es:
ok díky
Měl bych ještě jeden dotaz když už je tu to vlákno... jak se dá zajistit rozměr nového okna odpovídající vždy velikosti otevíraného obrázku ? Napadlo mě zjistit pomocí php velikost obrázku a pak ji nějak vložit do proměné šírky a výšky v JS nebo tak něco, ale nevím jak tohle nakombinovat. Nebo existuje nějaké jednodušší řešení ? Věděl bys jak na to ?
_es
Profil
xc:
jak se dá zajistit rozměr nového okna odpovídající vždy velikosti otevíraného obrázku ?

Najjednoduchšie a najistejšie je tie rozmery poznať vopred.
Môžeš ich trebárs doplniť do názvu obrázka a pred otvorením okna ich z toho názvu vyčítať a potom ich použiť.
Alebo sa dá ten obrázok najprv načítať v JS, potom zistiť rozmery a až potom otvoriť okno.
No zase by bol návštevník ochudobnený o postupné vykresľovanie.
Alebo sa dá ešte dodatočne zmeniť veľkosť okna, no to niektoré prehliadače majú štandardne zakázané.
xc
Profil *
_es:
Problem vyřešen, použil sem php k zjištění a zapsání sířky a výšky u jednotlivých obrázků.. Js pak už pouze pracuje s hodnotou width a height konkrétního obrázku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0