Autor Zpráva
Jarek
Profil *
Dobry den, vlastnim stranky obsahujici erotickou tematiku a rad bych, aby na ne byl vstup od 18 let, podobne jako na www(tecka)freefoto(tecka)cz ci jine. Bylo mi receno, ze se k funkci vyuziva javascript. Chtel bych samozrejme i, aby se upozorneni ulozilo do cookies a neotravovalo navstevniky pri kazdem nacteni stranky.

Jak bych toho mohl docilit? Nasel jsem podobnou diskusi zde: http://webtrh.cz/73419-cookies-pohybliva-reklama?p=452096#post452096
Jedna se o presne to, co bych potreboval, bohuzel navod z tama mi nefunguje...

Diky za pomoc
pitomec
Profil
to bych doporucil spis pres php, jednoducha podminka ze pokud neni cookie tak at se zobrazi varovani.php (rikam priklad) a jinak index.php -a varovani.php vytvori po kliknuti ano cookie a presmeruje na index.php
Jarek
Profil *
nemohl bych poprosit o nejaky php script? System mam redakcni a krom html pro tvorbu stranek neovladam nic ani v zakladech... diky.
pitomec
Profil
index.php
<?php
if(!$_COOKIE['neco']){
header("Location: varovani.php");
}
a tady pokracuje dal tvoje hlavni stranka
?>


varovani.php
<?php
if($_GET['souhlas'] != 'ano'){
echo "<a href=\"varovani.php?souhlas=ano\">Souhlasim se vstupem</a>";
}
else{
setcookie("TestCookie", $value, time()+31536000);  /* expiruje za rok */
header("Location: index.php");
}

}
a tady pokracuje dal tvoje hlavni stranka
?>


to $_COOKIE zalezi na nastaveni serveru, nekde se to jmenuje jinak
Jarek
Profil *
Problem je, ze web funguje na redakcnim systemu wordpress, toto tam asi takto nezakomponuji. Nedalo by se to nejak vymyslet v tom javascriptu? Na ruznych erot. strankach to tak vicemene vsichni maji a funguje to bezproblemu... byl bych vdecny za pomoc.
anonymníFred
Profil *
nechce se mi to celé psát uprav si tohle http://xy.wz.cz/forum.htm
Jarek
Profil *
funguje, diky moc
anonymníFred
Profil *
ještě jsem si na to vzpomněl a možná by bylo lepší pouze tím klikem vyměnit styl, aby jsi to nemusel pracně tvořit.
function setid() {//nastavit stylu id
sheet=document.getElementsByTagName('link');
for(var i=0;i<sheet.length;i++){
var popisek=sheet[i].getAttribute('title');
if(popisek){
sheet[i].setAttribute('id',popisek);
}}}
function styl(jaky) {//zakazat vsechny styly
sheet=document.getElementsByTagName('link');
for(var i=0;i<sheet.length;i++){
sheet[i].disabled=true;
if(jaky){
document.getElementById(jaky).disabled=false;
}}}
function styluj(){styl('jaksistary');}//funkce znovu povolit def styl
window.onload=styluj;

html:
<link rel="alternate stylesheet" type="text/css" media="screen,projection" title="jakjsistary" href="jeti18.css" /> 
<link rel="stylesheet" type="text/css" media="screen,projection" href="defaultni.css" title="default" /> 

a na tlačítko kolik ti je let už pouze onclick událost
styl('default');


to co budeš chtít zobrazit jako vstupní zprávu vrazíš do divu a v souboru defaultni.css mu nastavíš display none. Ty cookies si vytáhni z toho scriptu co jsem posílal předtím. Bude se ti s tím líp pracovat, nebudeš se muset mořit s domem, normálně to nastyluješ a budeš to prostě ukazovat a schovávat.
Chamurappi
Profil
Reaguji na anonymníhoFreda:
možná by bylo lepší pouze tím klikem vyměnit styl
Ještě jednodušší je změnit třídu na elementu <html>, pak může v tomtéž stylopisu snadno určit, co a jak má být vidět.

Mimochodem, tvůj starý účet tu pořád je.
Fred
Profil
Díky, pravda to nejjednodušší řešení je vždy nejlepší.
habendorf
Profil
OT:

Fred:
Ty lumpe, jaktože ses ani neozval? Každopádně vítej zpět.
david80
Profil *
Taky jsem to zrovna řešil a objevil jsem toto, jen nevím, jak dlouho se cookies uchovává, než je potřeba znovu potvrdit podmínky pro vstup.
Někdo skušený by ti tady tady mohl dopsat potřebný čas.
Toto dáš někam na začátek, já to dal třeba hned za tag BODY.

<script type="text/javascript"> 
start = document.cookie.indexOf('conf_age');
        if (start == -1){ 
        var answer = confirm("Upozornění\n\n\ Chystáte se vstoupit na stránky s erotickou a sexuální tematikou, přečtěte si proto prosím pozorně následující instrukce:\n\n\ Stisknutím tlačítka 'OK' potvrzuji, že\n\n\ 1. je mi více než 18 let a že jsem dosáhl zletilosti\n\n\ 2. pokud se nacházím ve státě, ve kterém je hranice zletilosti stanovena odlišně od předpisů České republiky, potvrzuji, že splňuji veškeré podmínky zletilosti v daném státě a že je mi více než 18 let a že vstup na tyto stránky není omezen a/nebo zakázán předpisem státu, v němž se nacházím a/nebo jehož jsem státním příslušníkem\n\n\ 3. souhlasím s tím, že sexuálně orientovaný materiál jsem oprávněn užívat jen v soukromí a to výlučně pro svou osobní potřebu\n\n\ 4. sexuálně orientované materiály mne neurážejí, nepohoršují a/nebo jinak neohrožují a na uvedené stránky vstupuji dobrovolně\n\n\ 5. neposkytnu a ani přímo či nepřímo neumožním přístup k materiálům získaným na těchto stránkách osobám mladším osmnácti let ani jiným osobám, které nesplňují podmínky uvedené v tomto prohlášení\n\n\ Pokud nesplňujete byť i jenom jednu podmínku uvedenou pod body 1 až 5, opusťte prosím ihned tyto stránky.\n\n\ Pokud splňujete všechny podmínky uvedené pod body 1 až 5, jste oprávněni vstoupit.\n\n\ Souhlasím a potvrzuji výše uvedené.")
if (answer){
       			document.cookie = "conf_age=yes"
         }
         else{
             document.location.href = "about:blank"
         }
                        
        }
</script>
david80
Profil *
Tak už jsem to zjistil, to potvrzení podmínek je platné, dokut se nezavře prohlížeč, pak se zas musí potvrdit podmínky, takže to je asi ideální :-)
Pokorný
Profil *
david80, david80:
Perfektní věc, nevěděl bys také jak to uplatnit jinam než na úvodní stránku? Mám několik podstránek a jen jednu s erotickým obsahem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0