Autor Zpráva
TomasJ
Profil
Dobrý den.

Mám takový problém, a to s nastavením Atributu enabled.
Potřeboval bych vědět jak správně nastavit k tlačítku atribut 'disabled' a 'enabled', pomocí javascriptu?
Já právě nevím jak přesně se nastavuje ale když dám:
document.getElementById('tlacitko').setAttribute('disabled','disabled');

tak se sice tlačítk nastaví tento atribut, ale potom už nejde nastavit zpět atribut 'enabled'.
Ten nastavuji takto:
document.getElementById('tlacitko').setAttribute('disabled','enabled');

Jenže tento atribut už právě nejde nastavit ... Tlačítko je stále zablokované.
Nevíte jak na to? Pokud bude potřeba, přiložím zdroják. Děkuji.
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomaseJ:
Jedinou přípustnou hodnotou atributu disabled je disabled. Ale doporučuji používat standardní vlastnosti DOMu místo getAttribute/setAttribute, v tomto případě tedy použij vlastnost disabled, která nabývá hodnot true a false (jako každý jiný Boolean).
TomasJ
Profil
Děkuji Chamurappi mimochodem skvělý validátor :) používal jsem ho často, nicméně stránky už mám validní :)

Stejně je zvláštní, jak se Booleova algebra (Boolean - true,1/false,0) dostala tak rychle do téměř všech programovacích jazyků...
Nejdříve se začala tato algebra používat u Elektronických součástek (Displejů) a nyní nejen to... :D
Chamurappi
Profil
Reaguji na TomaseJ:
používal jsem ho často, nicméně stránky už mám validní :)
Těší mě, že ti můj výtvor dobře posloužil, přestože sám validní stránky zpravidla netvořím :-)

Nejdříve se začala tato algebra používat u Elektronických součástek (Displejů) a nyní nejen to...
Nyní dokonce i běžní lidé mluví pravdu, nebo lžou.
TomasJ
Profil
Chamurappi:
True True...
No abych neodbíhal od debaty, tak jsem na tom setattribute vydrbal :D a udělal jsem to podle Tebe
document.getElementById('id').disabled=true;


EDIT:
Tohle se mi líbí:
Před validací: Hakuna Matata.
Autor stránky oznamuje validátoru v HTTP hlavičce, že počítá s neúspěšným vyhodnocením validity a že ho to vůbec netrápí. Nepovažuje validitu za důležitou.

:D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0