Autor Zpráva
TheRay
Profil
Zdravím prosím Vás niekto. Potreboval by som script na pridávanie input pola ale aj z dalšími hodnotami.

Tu sú polia ktoré potrebujem pridať ak dalšie pod seba ale ak by to šlo aj s premenými id a tabulkamy.
<td><p align="left"><input id="otvaranie_id_2" type="text" value="typ výrobku" name="otvaranie[]" size="10" value="" maxlength="40" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: black";>
		<input type="button" name="otv1" value="vybrať" onclick="NewWindow('vyber.php','name','810','540','yes');return false" class="button"></td>


A tu som našiel na internete javascript ktorý mi funguje ale pridá len holé inputy bez name potom to nemožem odoslať formulárom pls pomožte alebo aspon vložte odkaz.
var arrInput = new Array(0);
  var arrInputValue = new Array(0);

function addInput() {
  arrInput.push(arrInput.length);
  arrInputValue.push("");
  display();
}

function display() {
  document.getElementById('parah').innerHTML="";
  for (intI=0;intI<arrInput.length;intI++) {
    document.getElementById('parah').innerHTML+=createInput(arrInput[intI], arrInputValue[intI]);
  }
}

function saveValue(intId,strValue) {
  arrInputValue[intId]=strValue;
}  

function createInput(id,value) {
  return "<td><p align="left"><strong><input type="hidden" name="ipc[]" value="5">5.</strong></td>
		<td><p align="left"><input type="text" name = 'sirka4' value="šírka v mm" onclick="this.value=''" size="10" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: black";>mm</td>
		<td><p align="left"><input type="text" name = 'vyska4' value="výška v mm" onclick="this.value=''" size="10" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: black";>mm</td>
		<td><p align="left"><input id="otvaranie_id_2" type="text" value="typ výrobku" name="otvaranie[]" size="10" value="" maxlength="40" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: black";>
		<input type="button" name="otv1" value="vybrať" onclick="NewWindow('vyber.php','name','810','540','yes');return false" class="button"></td>
		<td><p align="left"><input type="text" name = 'pocet4' value="počet kusov" onclick="this.value=''" size="10" style="border-style: solid; border-width: 1px; border-color: black";>ks</td><br>";
}

function deleteInput() {
  if (arrInput.length > 0) { 
     arrInput.pop(); 
     arrInputValue.pop();
  }
  display(); 
}
sysel
Profil
Hm, je to poněkud nepřehledný dotaz i kód. S výhodou bych přenesl popis stylů do stylopisu a hned by se trochu vyjasnilo. Poněkud mne znervosňuje ten neukončený tag <p>, jehož styl by šel rovněž připsat do stylopisu nebo přidat rovnou do tagu <td>. Ptát se, co se to vlastně provádí po stisknutí tlačítka je asi zbytečné a nepodstatné. Ale rozhodně by mne zajímalo, na jaký popud se jednotlivé <input>y mají přidávat. Skriptíky na množení řádek tabulky i s obsahem jsem tu už kdysi probíral, ovšem doplňení o unikátní -id- a -name- je trchu krok navíc. Zdá se, že se pokoušíte nějaké detaily vybírat v samostatném okně a pro správný návrat potřebujete ta -id-čka.

Ukázané funkce toho moc javascriptového nečiní, jen prostě HTML kód šoupnou jako innerHTML do stránky. Nic proti tomu. Pokud se při načtení stránky alespoň jden řádek tabulky objeví, je celkem snadné jej pomožit vhodným použitím metod insertCell(kam) popř. insertRow(kam) spolu s metodou na duplikaci již existujícího objektu object.cloneNode(true), kde true je příznak zájmu, aby byly duplikovány i všechny subobjekty, a replaceChild(kterýObjekt, kam).

Doplnění popř. přestavení -id-ček bych viděl jako druhý krok a abych si pořadí nemusel vymýšlet, vzal bych s výhodou za určující pořadí cell popř. řádek v tabulce.
TheRay
Profil
Zdravím, a dakujem za rozsiahlu odpoveď. Ale aby som to trocha upresnil na sklo sa mi nevošiel celý kód, ale vec sa má asi takto. Vo formulári mám 4 riadky po 4 input polí, každé z nich je pomenované a niektoré sú z identifikáciou ako ste správne odhadli otvára sa okno tlačítkom kde sa dalej premiestní text naspet do input pola. Každé mám nastavené ako jedinečné meno kvôli odosielaní funkciou form ako celok formulára. Potreboval by som aby si mohol užívatel pridať riadky ALE aby script pokračoval v názvoch inputoch napr. 1-šírka 2-šírka 3-šírka 4-šírka sú pevné inputy a po stlačení sa vložil riadok s 5-šírka 6-šírka atď...

Tu je odkaz na stránku z problémovou častou...

http://slavoplast.sweb.cz/kalkulacia/index.php (je to druhá strana)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0