Autor Zpráva
sysel
Profil
Před pár lety jsem s hrubou znalostí HTML začínal s dynamickými stránkami pomocí PHP. Vůbec mě tehdy nenapadlo, co všechno se dá v JavaScriptu udělat a ulehčit tak pracnému sestavování HTML kódu v PHP. V diskusi o PHP jsem zrovna zaregistroval příklad, který je skoro vzorový, a nedalo mi to, abych nezmařil trchu toho času a aplikoval nabyté znalosti o JavaScriptu v malé ukázce. Protože nejsem zdaleka takový Gu-ru jako další členové, o moderátorech ani nemluvě, prosím všechny, aby se na zmíněné téma koukli a doplnili nebo přidali své nápady na toto téma, protože kolegové z PHP často ani netuší, co lze kromě onClick na klientské straně podnikat. Jen se přimlouvám za krátké příklady s pokud možno stručným výkladem.

Nejde mi o vytahování, ale o přehlídku možností. Sám jsem si tou slepotou prošel, a když si dnes vzpomenu na ty krkolomnosti, co jsem prováděl, dostávám záchvaty.

Všem předem děkuji!
Chamurappi
Profil
Reaguji na sysla:
Generování celého formuláře JavaScriptem není moc dobrý nápad. Uživatel nemusí mít zapnutý JavaScript, nemusí mít prohlížeč podporující JavaScript, méně šikovný zásah od správce stránky může snadno všechno porouchat…

K samotnému skriptu mám jen pár výhrad:
1) Místo lb, dl a tp bych použil srozumitelnější názvy.
2) Nesahal bych na objekt style, veškerý vzhled patří do CSS.
3) Měnění atributu type na <input>u funguje ve všech prohlížečích?
4) Rychlejší než duplikování řádků a skládání DOMu by asi bylo vygenerování nového innerHTML celého formuláře.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0