Autor Zpráva
Srpenec
Profil
Zdravím,
mám div a v něm nějaký text a potřeboval bych, pokud někdo na ten text v tom divu klikne, aby se celý označil.
Nenapadá Vás něco?

Díky
Leopik 2x
Profil
V textarea a inpute sa to robí tak:
...onClick="this.select();"

Neviem, či to bude fungovať pre div ale keď mu nastavíš contenteditable na true tak by to asi fungovalo ale neskúšal som to.
EDIT: Ak to nemusí byť div tak to daj do textarea, tú textareu naštýluj ako div a daj jej readable
sysel
Profil
Pokud propátráte Internet, zjistíte, že označní (jiný výraz pro výběr) textu, je standardisován pouze pro editovatelné prvky formuláře. Většina prohlížečů umožní systémem běžné označování částí pouze zobrazovaného textu pro operace copy/paste, ale programově práci s textem na stránce podporují jenom rozšíření microsoftí.

Otázkou je, za jakým účelem se text označuje. Celkem bez problémů se dá celý text uvnitř nějakého elementu (<div>, <p>, <td>) obarvit, či podbarvit na základě události třeba i onClick, nebo onMouseOver ... Text uvnitř elementu může být programově uložen do proměnné pokynem:
var promena = element.innerHTML, ale kromě MSIE nelze žádný text programově vložit do systemové schránky (clipboardu, scrapu). Myslím, že to je z bezpečnostních důvodů.

Popište, co si představujete pod pojmem označení textu a pro jaký účel má být text označen.
Srpenec
Profil
Děkuji nakonec jsem použil textarea i když jsem jí tam nechtěl :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0