Autor Zpráva
Dan
Profil *
Ahoj, řeším jeden oříšek. Představ te si stránku v prohlížeči, na které jsou pod sebou třeba po 100px rozmístěné divy směrem dolů.
jakou funkcí v Javascriptu zjistím vzdálenost od horního okraje divu k hornímu okraji okna prohlížeče - NE STRANKY.
potřebuji to pro konstrukci pohyblivého divu.

Na webu se mi zobrazuje nápověda, která je podle toho jak má uživatel scrollnotou stránku, zahalená. Potřebuji, když, třeba i kousek nápovědy v divu je za horním nebo dolním okrajem okna prohlížeče schovaný, tak abych už mohl aktivovat mou funkci pro pohyb toho divu do viditelné části - vždy jej přilepím ke spodnímu okraji okna prohlížeče. Funkci na ten pohyb mám - já jen prostě potřebuji nějak zjistit, že div s nápovědou je schovaný za oknem prohlížeče.

Děkuji za případné nápady ;-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Dana:
Viz Výška, šířka, pozice libovolného elementu — tamní skript zjistí pozici elementu vzhledem k dokumentu.
To, na jakém místě je narolováno, zjistíš z vlastnosti scrollTop na document.body nebo na document.documentElement.

vždy jej přilepím ke spodnímu okraji okna prohlížeče
Nebylo by lepší pohrát si s pozicováním? Můžeš mít dva <div>y, jeden s celým obsahem stránky, se 100% rozměry a posuvníkem, druhý absolutně napozicovaný přes něj.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0