Autor Zpráva
speedl.cz
Profil *
Dobrý den,

milý odborníci a profesionálové. Já osobně jsem začátečník a netroufám si napsat, aby jste mi někdo napsal jak se vám moje "galerie" --- http://www.mobs.webz.cz/my/final/last/ --- líbí či něco takového - byla by to opravdu sranda a přinejmenším trapné :D. Potřebuji jen poradit a nějak nakopnout!

Teď vážně. Zatím nemá jít o kdejaké grafické dílo, obrázky tam jsou ty, co jsem různě pohledal na disku - to neřešte. Umístění galerie do nějaké stránky jsem taky neřešil, aby se mi tam nepletl ostatní kód. Má jít o funkčnost - až by to teoreticky fungovalo v nejpoužívanějších prohlížečích, tak bych mohl jít dál a galerii vložit do nějaké stránky - to je prozatím fuk. Teď zase zpět. Potřeboval bych vědět jak ten kód dotáhnout v lepšímu výkonu například ve firefoxu či opeře. Jak jsem galerii zkoušel, tak z prohlížečů (IE, FF, opera, safari, chrome) šlape nejrychleji v chromu. Jakmile ale galerii otevřu v FF, tak je ihned znát změna v rychlosti provádění celého skriptu a to samé v opeře a safari. Pro operu jsem galerii ještě musel zvlášť opravit vzhledem k tomu, že opera nenačítá elementy s display:none ... V IE galerie ani fungovat podle mých plánů neměla a taky, že nefunguje - pro IE a prohlížeče s vyplým JS má fungovat normální odkaz na jinou stránku s extra obrázkem.

Stáhl jsem si plugin Firebug do FF, ale to nestačí - je mi k ničemu, když nevím jak s ním pracovat a jak využít toho, co mi ukazuje. Kdyby byl někdo tak hodný a odkázal mně na nějaký tutoriál jak s ním pracovat, byl by to ideál.

Nebo by se také hodilo, kdyby mi někdo poradil jiný program/plugin, který dokáže nějak pomoci najít bugy a vylepšit výkon JS, aby to rychle, tak jak má, šlapalo ve všem.

V průběhu psaní skriptu jsem musel udělat plno kompromisů - například to, že miniatury jsou zmenšené pomocí CSS a ne předem a že se neotevře již větší verze obrázku -> to byl také jeden z těch kompromisů. Už jsem si vymyslel jak přetvořit src z např obrazek-maly.jpg na obrazek.jpg a pak jsem zjistil, že je to jen teorie a že pouhým JSkem ten nový (ten velký) obrázek do dokumentu již nenačtu.

Vím, že to není žádná převratná galerie - jsem taky jen pitomý začátečník bažant, šlo jen o to vyzkoušet si to a hlavně mně zajímalo jak udělat navigaci - to přepínání mezi obrázky pomocí tlačítek a jak to nakódovat v tom javascriptu. A jak sám vidí - když už se mi to podařilo, tak to stejně nešlape podle mých představ.

Hodily by se všechny možní připomínky, rady, odkazy, tutoriály a nápady.

Asi nejlepší by byl odkaz na nějaký návod, jak si nějakou základní galerii pomocí JS mohl vytvořit a na tom díl stavět...

Díky předem a sorry za asi neucelený dotaz ;) .
Fred
Profil
největší problémy ti tam dělá src='#', sahá si to po té stránce a pokouší se jí vložit jako neplatný obrázek, dej si tam nějaky blank.gif. Trochu jsem si s tím hrál, můžeš si to stáhnout tady http://xy.wz.cz/gallery.zip je to polotovar, ale třeba ti to k něčemu bude. Jen drobnost, když je to takhle udělaný nebude to fungovat s doctype, protože budou chybět pixely v definicích pozice, šířky a výšky.
speedl.cz
Profil *
Fredy díky moc :) . Ty jsi nějaký JS specialista, že je to tam tak proměněné? Hlavně vidím, že já ne a dlouho, dlouho nebudu :D.

Jsi tam přidal úpravu pro IE, dobrý :). Sice je to teď rozházené ve všem (aspoň u mně), ale tvé rady jsou k nezaplacení. Musím někde něco pohledat a pohrát si s tím - jo, a jasně že mi to něčemu je - budu hledat, zjišťovat, opravovat a snad se něco novýho naučím a pak snad už někdy něco pořádného nakóduju, dík.

To s tím doctype jsem už taky zjistil - jakože, že to nefunguje, ale proč, to ne-e. Mohl bys mi prosím něco o tom více povědět (či odkázat) jak má doctype na to vliv?

největší problémy ti tam dělá src='#', sahá si to po té stránce a pokouší se jí vložit jako neplatný obrázek
To s tím křížkem taky vidím poprvé. Jak to s tím je? Viděl jsem různě ve zdrojácích, že se používá, když tam nechci žádný obrázek. Ani mně nenapadlo, že by to něco odněkud bralo - jakože stránku. Holt jsem jen pitomý začátečník, tak nevím vše.

Jen drobnost, když je to takhle udělaný nebude to fungovat s doctype, protože budou chybět pixely v definicích pozice, šířky a výšky.
hlavně něco blíž k tomuhle by mně zajímalo.

Díky za reakci.
Fred
Profil
Pohledej http://www.google.cz/search?q=doctype+parseint+px

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0