Autor Zpráva
jsjsjs1
Profil *
Dobrý den, lze tento kód uvnitř stánky nějakým způsobem upravit aby byl validní pro XHTML 1.0 Strict?
Validátoru dělají problémy ty andy && (ty hodí celkem 4 errory).
Jinat typ je text/html tak proto používám komenty a ne cdata.

<script type="text/javascript">
<!--
if (window.google && window.google.load) {
    google.load("jquery", "1.4.2");
} else {
    document.write("{% filter escapejs %}<script type="text/javascript" src="{{ MEDIA_URL }}js/jquery-1.4.2.min.js"></script>{% endfilter %}");
}
-->
</script>

Moderátor Chamurappi: Kdybys to nevěděl, tak „on page“ se česky řekne „na stránce“.
Joker
jsjsjs1:
Bych řekl, že možnosti jsou buď ignorovat validátor, nebo dát skript do externího souboru.
_es
jsjsjs1:
Jinat typ je text/html tak proto používám komenty a ne cdata.
A preto to nie je XHTML a teda nemá zmysel podľa toho validovať.
Chamurappi
Reaguji na jsjsjse1:
Jinat typ je text/html tak proto používám komenty a ne cdata
Užíváš-li oficiální validátor, ten bere zdroj jako XML a komentáře ignoruje.
Užíváš-li český validátor, ten bere zdroj jako HTML, ale v souladu s DTD XHTML 1.0 Strict přistupuje k elementu <script> jako ke každému jinému, takže komentáře také ignoruje.

Validátoru dělají problémy ty andy && (ty hodí celkem 4 errory).
Kterému validátoru? Ukaž.
jsjsjs1
Profil *
Mno teď se dívám a ty komentáře opravdu ignoruje, měl jsem je použity u ještě jiného skriptu ve stránce a myslel jsem, že fungují ale teď vidím že ne.

Jinak do externího souboru se mi to dávat nechce, protože bych jej stejně musel generovat dynamicky, aby se mi tam měnila ta MEDIA_URL při vývoji na lokálním PC a pak na produkčním serveru. Ale taky bych mohl udělat dva statické soubory, jeden pro lokákní a jeden pro produkční a na ty pak měnit šabloně pomocí podmínky. Sice by to nevyřešilo problém toho, že MEDIA_URL je v jakémsi settings souboru nadefinována a pokud bych CMS použil na dvou rozdílných doménách tak bych pak pri změně MEDIA_URL v settings souboru musel měnit i to URL v těch jednotlivých statických Java Scriptech.

Validátor myslím ten oficiální W3.org

A ty errory hází ty && jakože to není entita. Validátor chce aby to bylo
&amp;&amp;
ale to by pak JS nefungoval.
Chamurappi
Reaguji na jsjsjse1:
Validátor chce aby to bylo &amp;&amp; ale to by pak JS nefungoval
V XHTML by fungoval*. Ovšem ty používáš HTML. Proč ho chceš validovat jako X(HT)ML?

*) Trochu. Zápis &amp;&amp; by fungoval, skript by selhal na document.write, protože to v XHTML nefunguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: