Autor Zpráva
BuGeR
Profil
Dobré odpoledne.
Chtěl bych se zeptat nevíte někdo o nějakém kódu (nejlépe v ajaxu), který by fungoval takto:
Mám input (name heslo, type password), a když např. do něho napíšu 3 znaky tak vedle inputu se objeví: "Přílíš krátke", pak např 6 znaků "Slabé", a pak nějaké kombinace čísel a písmen..silné.. velmi silné apod.. Určitě víte co myslím:)
A ještě bych se chtěl zeptat, jestli neznáte kód na to, že pokud se 2 inputy neshodují tak to vedle vypíše "Hesla se neshodují".
Děkuji :) s pozdravem a přáním hezkého dne BuGeR :).
Hitman
Profil
Vyznáte-li se v JS, možná by Vám mohl pomoci tento script. Bude asi třeba menší úpravy, jako nejslabší heslo počítá 7mi znakové, což je na dnešní poměry poměrně hodně.
Joker
Profil
BuGeR:
A ještě bych se chtěl zeptat, jestli neznáte kód na to, že pokud se 2 inputy neshodují tak to vedle vypíše "Hesla se neshodují".
Na to stačí operátor porovnání, == resp. !=

edit: a text zadaný v inputu je uložený v atributu value, čili: prvníinput.value != druhýinput.value zjistí, zda se hodnoty liší.

edit2: změnil jsem !== na != aby to bylo konzistentní s předchozím textem, i když !== by taky fungovalo (ale je to jiný operátor)
Herm
Profil
to je tak težké to udělat, včera jsem ti psal příspěvěk na select a je to skoro uplně to stejné

<input type="text" value="" size="5" name="text" onKeyUp="if(this.value.length >= 5) { document.getElementById('str').innerHTML = 'Silné heslo!';}"> <span id="str"></span>


místo toho &gt; děk >, nějak se to nechce vypsat
Chamurappi
Profil
Reaguji na Herma:
místo toho &gt; děk >, nějak se to nechce vypsat
To je chyba zdejšího zvýrazňovače kódu, ale &gt; samozřejmě funguje také, v hodnotách atributů se interpretují entity.
BuGeR
Profil
Ano je :) JS zatím moc neovládam a učím se.
Jinak děkuji, už to mam :)
BuGeR
Profil
Joker:
Ještě dotaz, jak mam ale teda vytáhnout hodnotu z inputu ?
Davis
Profil *
BuGeR:

pokut jsi v tom objektu nebo
this.value 




<form name="cesta1">
<input type="text" name="cesta2" value="">
</form>

<a onclick="alert(document.cesta1.cesta2.value)">Zjistit</a>
Herm
Profil
document.form.input.value


kde form je název form, tedy
<form name="form">


a input je nazev formulaře
<input name="input">
BuGeR
Profil
Moc děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0