Autor Zpráva
mattyZEM
Profil
Dobrý den,
chtěl jsem si udělat funkci na zjištění znaků && délky value, jenže mi to nějak nejede :(
function jmenojs(text){ 
  if(text.match("/.[<,>,\[,\],\",\']/") || text.length<3){
    document.getElementById("jm_zp").innerHTML='<span class="dobre"><strong>Text text</strong><br>text text text text...</span>'; 
  }else {
    document.getElementById("jm_zp").innerHTML='<span class="spatne"><strong>Text2 text2</strong><br>text2 text2 text2 text2...</span>';
  }
}

V PSPadu mi to hned za " v text.match hází text červeně, tak sem ptám, mohl by mi prosím někdo poradit? Děkuji :)
DoubleThink
Profil *
Pokud se nepletu, prvky třídy reguláru se neoddělují čárkami. Výraz se taky nepíše do uvozovek, mělo by stačit něco ve smyslu:
text.match(/.[<>\[\]"']/)

A k problému - PSPad je mizerný editor s velmi nekvalitním zvýrazněním syntaxe.
mattyZEM
Profil
DoubleThink:
Pokud se nepletu, prvky třídy reguláru se neoddělují čárkami.
Mohl by jsi mi tedy prosím říct, jak na to?

PSPad je mizerný editor s velmi nekvalitním zvýrazněním syntaxe.
Myslíš tím u JS nebo i PHP etc? Protože já ho používám na PHP, JS jsem nikdy neřešil, ale chtěl jsem si zkusit něco takového napsat, a vycházel jsem z http://pinion.xom-tom.com/clanek/javascript-mereni-sily-hesla
mattyZEM
Profil
Po úpravě jak jsi psal:
function jmenojs(text){ 
  if(text.match(/.[<>\[\]"']/) || text.length<3){
    document.getElementById("jm_zp").innerHTML='<span class="dobre"><strong>Text text</strong><br>text text text text...</span>'; 
  }else {
    document.getElementById("jm_zp").innerHTML='<span class="spatne"><strong>Text2 text2</strong><br>text2 text2 text2 text2...</span>';
  }
}


a html:
<input type="text" name="jmeno" id="jmeno" class="input" value="" onchange="jmenojs(this.value);" onkeyup="jmenojs(this.value);" onkeydown="jmenojs(this.value);" onblur="jmenojs(this.value);" onfocus="jmenojs(this.value);">
<p id="jmeno_zp"></p>


Jenže to nic neudělalo :(

// edit: Promiňte za double post...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0