Autor Zpráva
Unli
Ahoj,
mam takovy problem. Mam vygenerovanou tabulku z php, ktera se mi zobrazi na webu - html kod. Ted bych chtel kliknout na tlacitko a ulozit data do souboru pres html hlavicky. Neco jako download aktulaniho obsahu, ale bez opetovaneho kontaktovani php serveru. Nevite nekdo jak prohlizeci podstrcit nove hlavicky?

v php je to takhle:
   header ("Content-disposition: attachment; filename=report.csv");
   header ("Content-type: application/octetstream");
   header ("Pragma: no-cache");
   header ("Expires: 0");

Ja mam predstavu, ze na stisk tlacitka v aktulanim okne se zavola Javascript, ktery otevre nove okno window.open(...) a tomuto novemu oknu nejak podstrcim ty hlavicky. Obsah souboru tam pak nazenu pres newwin.document.write().. a pocitam, ze prohlizec by mel ukazat takovou tu hlasku o ulozeni souboru.
Snad by to slo nejak udelat i bez noveho okna, ale fakt nevim...

Snad jen napadlo me tam nejak poslat ajaxove hlaviky setRequestHeader() ale zase nevim jak.. chybi napady.

Poradi nekdo, kdo se jiz s timto problemem setkal?
Diky, unli.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Chamurappi
Reaguji na Unliho:
HTML hlavička je <head>. Asi máš na mysli HTTP hlavičky.
Aktulanim“ myslíš aktuální? Kdybys napsal svoji otázku normálně česky, dostal bys odpověď dřív.

download aktulaniho obsahu, ale bez opetovaneho kontaktovani php serveru
Pochybuji, že to půjde.

me tam nejak poslat ajaxove hlaviky setRequestHeader()
Hlavičky požadavku můžeš změnit, když se ptáš serveru, ale hlavičky odpovědi neovlivníš.
Unlik
Profil *
Samozřejmě jsem myslel HTTP hlavičky, omlouvám se...
..jinak za překlepy se také omlouvám, ale tuším, že na rychlost odpovědi to nemá vliv.

Jinak dík za odpověď, také si myslím, že to bez kontaktování serveru nepůjde.. škoda, nechce se mi dotazovat 2x pokud už data jednou mám (ikdyž v jiném formátu).

Díky.
Unli.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: