Autor Zpráva
Saitek192
Zdravím,
už si nevím rady, vyzkoušel jsem mnoho způsobů a u žádného jsem nedošel k správnému výsledku.
Mám javascript na odpočítávání času. Ten funguje skvěle, ale já chci pomocí ajaxu (+jquery) kontrolovat zda nedošlo k změně cílového času. Data vypisuji z db a v javascriptu má pak tvar -

zadany_rok=2010;
zadany_mesic=02;
zadany_den=27;
zadany_hodiny=19;
zadany_minuty=00;
zadany_sekundy=0;
nastalo="Tato událost již nastala";

Nevím jakou funkci použít. Prostě jediné co chci tak aby když se v databáz změnil čas tak aby se změnil i na odpočítávání bez refreshování stránky.

Děkuji za případnou pomoc :)
Witiko
Budeš muset pomocí ajaxu, nebo nahrávání php souboru coby javascriptového dynamicky generovaného souboru v určitých intervalech volat php script, který ti bude data z DB tahat.

Pro základní syntax a použití ajaxu stačí použít tlačítko hledat / google. Pro načítání php souboru jako javascriptový soubor doporučuji k pozornosti toto téma:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=8&topic=94682

Velice zjednodušeně by fungovalo takto:

Php script:
<?php
$data = tahám data z databáze;
echo "vysledek = " . $data . ";";
?>

Javascript:
var nacitame = new dscript();
nacitame.load("http://www.server.cz/phpscript.php",20000, function(){alert("Hurá, natáhlo se to, výsledek je: "+vysledek);});

Na základě přijatých dat bys potom modifikoval proměnné s časem v javascriptu, přičemž interval script kterým jej předpokládám vykresluješ se postará o zbytek. Na tvorbu kompletního řešení teď skutečně nemám čas, snad jsem tě popostrčil správným směrem.
_es
Saitek192:
zadany_mesic=02;
V JavaScripte nie je vhodné začínať celé čísla nulou.
Môže a nemusí to byť považované za osmičkové číslo.
V tomto prípade chyba asi nevznikne, no možno to niektorý prehliadač pochopí "po svojom".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0