Autor Zpráva
zawin
Profil
Caute,
nepoznate nejaky zabavny scriptik prave na tento den? Chcel by som nejaky pouzit na svoje stranky.
Diky za tipy
Radek9
Profil
zawin:
Moc to nedoporučuju, ale znám tohle:
function cernaDira(){
  alert("Apríl!");
  cernaDira();
}
cernaDira();

Či také můžete stránku pomocí CSS zvětšovat, otáčet, apod.
_es
Profil
zawin:
Napríklad môžeš návštevníkom stránky po nejakej akcii spustiť kód:
document.body.style.opacity=0.05;document.body.style.filter="alpha(opacity = 5)";
Na vyskúšanie tento JS odkaz (zadať do adresového políčka):
javascript:document.body.style.opacity=0.05;document.body.style.filter="alpha(opacity = 5)";void 0
Joker
Profil
Radek9:
Akorát to už je trochu otřepané a třeba v Opeře, kde u každého alertu je volba "zastavit provádění skriptů této stránky" to nemá ten efekt jako kdysi dávno (že ti počítačově znalejší sestřelili prohlížeč přes správce úloh, ti méně znalí restartovali počítač).

Zábavnější byl snad úplně první "veselý skriptík" se kterým jsem se setkal, jmenoval se tuším Přítel a bylo to asi 150 alertů (tedy nejen alertů), ve kterých si stránka "povídala" s uživatelem.
Ani to nebylo tak destruktivní, přinejhorším stačilo asi 5 sekund v kuse držet enter :-)
Beavis
Profil
Joker:
Na tohle jsem jednou narazil, ptalo se to na jméno, věk, různě žertovalo a tak :-).. To se mi líbilo.
zawin:
Já nevím jak ty, ale já žertuji ˝jen reálně˝ :-).. Nebudu odhánět těch pár návštěvníků mých stránek JavaScriptem.
mckay
Profil
Joker:
že ti počítačově znalejší sestřelili prohlížeč přes správce úloh, ti méně znalí restartovali počítač
To jsem kdysi dělal ještě na mém prvním notebooku (velikost: obrovksý;váha: enormní), kde jsem neměl nic jiného než IE.

zawin:
Souhlasím s Beavisem, až na ten rozdíl, že já Apríla nijak zvlášť tedy neprožívám a nežertuji reálně, či nereálně.
Nox
Profil
Na Lamerovi mají aprílovou feature s využitím CSS3, ve FF to celkem jede, v Opeře bída...kvalita taky ne až tak extra, holt si ještě pár let počkáme asi
mckay
Profil
Nox:
Tak to nevím, čím to je, ale vykresluje se mi to naklopení webu stejně ve FF jako v Opeře.
Nox
Profil
Mě taky, ale pak to skrolování je u mě dost rozdíl
Radek9
Profil
Nox:
Podobný žertík jsem dal na jeden z mých webů (Belliger). Oproti lamerovi mi to ale jede i v IE.
JAAkub
Profil
Alebo nieco taketo :D (Upravené :_es)
javascript:setInterval("document.body.style.opacity=0.05", 200);setInterval("document.body.style.opacity=1;", 500); alert("POKAZENÝ PC, alebo " +navigator.appName),void 0[/b]
RE:_es
Profil *
_es: a co když chci aby se opacity rovnalo proměnné ? V mozile mi to vzalo ale když do toho scriptu pro IE dosadím proměnnou tak mi to nejde... Jak tohle vyřešit ?
_es
Profil
RE:_es:
Pre IE platí ten druhý príkaz v tom kóde, takže pre IE musíš tú premennú vynásobiť 100 a nahradiť tým to číslo (5).
RE:_es
Profil *
Ano pochopil jsme že pro IE je ten druhý kód ale když do něj dosadím proměnnou:
document.body.style.filter="alpha(opacity = prom)";

tak to nefunguje... Jak tam dosadit proměnnou tak aby to fungovalo ?
Radek9
Profil
RE:_es:
javascript:document.body.style.opacity = prom;document.body.style.filter = "alpha(opacity="+(prom*100)+")";void 0
RE:_es
Profil *
Díky funguje.
Nadan
Profil
Radek9:
A co to dělá?
SpotRudloff
Profil *
Nadan:
Pokud vím, tak prohlížená stránka zešedivý, jako, když zamrzne PC.
Radek9
Profil
Nadan:
Při dosazení za proměnnou prom nastaví průhlednost dokumentu v rozsahu 1-0 (1 je nejvíce, 0 nejméně). Takže nějak takto:

javascript:var prom = 0.5;document.body.style.opacity = prom;document.body.style.filter = "alpha(opacity="+(prom*100)+")";void 0
Lopata
Profil
Já jsem dělával skriptíky, které taky generovaly alerty. Uživateli to řeklo, kolik alertů bude. Finta byla v tom, že ten skript pracoval s náhodou a byla několikaprocentní šance, že místo alertu bude prompt s náhodně vygenerovaným matematickým příkladem. Když to user špatně spočítal, byl potrestán 200 alerty, přičemž se taky mohl objevit prompt. Takhle sem bojoval proti držení enter... :-D
mckay
Profil
Mimochodem, když se tohle vlákno jmenuje tak příznačně, nemůžu si odpustit dva odkazy na pár povedených aprílů :).

// aha tak ono je to nebere :) ******************** a ********************
První a druhý.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0