Autor Zpráva
liborse
Profil
Zdravím,

okolnosti mě donutily a tak jsem přičichl k frameworku jquery. Je to pěkná věc, dají se pomocí ní dělat různé kejkle. Nyní ale řeším jednu věc - chtěl bych, aby na jednom řádku problikávaly různé texty. Mějme řetězec A, B, C a D. Já chci, aby nejprve byl zobrazen řetězec A, pak se "ztratil" pomocí funkce FadeOut, pak se přes FadeIn objeví řetězec B (na místě, co bylo A), pak zmizí a objeví se C a to samé s D, poté se vše celé znovu opakuje od začátku. A to po celou dobu zobrazení stránky. Hledal jsem všude, ale nikde konkrétní příklad. Jediné, co jsem našel a skoro mi to vyhovovalo, bylo prosté prohazování textů, ale neumělo to efekty a už vůbec by to neplnilo záměr, který chci docílit - pouze se měnící text tolik neupoutá pozornost. Vím, že dělat příliš aktivních prvků není moudré, ale myslím si, že jemné problikávání textů pomocí FadeIN a FadeOut je ok. Skoro vše umím udělat, jen nevím, jak docílit, aby se celá akce donekonečna (při otevřené stránce) opakovala. Jistě to jQuery umí (je postavená na JS, který toto umí, ale tam to také neumím). Věděl by někdo řešení. Hledám to už pěkně dlouho a maximálně jsem narazil na diskuze typu najdi si to na google. :-D Abych se pak nezacyklil. Dík za každé řešení.

Díky za to, že sem nepíšete, abych si to našel na googlu - to právě praktikuju. Pokud nemáte k tématu co říci, nepište sem.

Libor
liborse
Profil
No, už vím řešení, jak to udělat. Použiji tam klasický cyklus, který nechám neustále opakovat. Není to ale "nekulturní"? Tj. skript běží i po odchodu ze stránky a zbytečně zatěžuje procesor uživatele, který si asi rve vlasy, pokud se takhle chová všech 50 stránek, které má zrovna otevřené. Je to extrémní příklad, ale zrovna mě se to dnes při hledání různých věcí povedlo..
peta
Profil
liborse:
Ty funkce urcite nekde ukladaji stav. Staci tento stav sledovat a na jeho konci vymenit text?
Najdi si v google priklady vymen obrazku, je tam toho more i bez jquery.
http://www.eyecon.ro/spacegallery/
http://peter-mlich.wz.cz/web/links.htm#image_slideshow_gallery
http://peter-mlich.wz.cz/web/js/prjpw/type_text.html
liborse
Profil
Díky, já to zprovoznil přes jQuery. Jen ten cyklus nechápu, když dám více jak 200 opakování, slušně to zpomalí Firefox. Chová se to prostě jinak než PHP, no jo, musím se učit. Ale přijde mi to divné, dal jsem vypsat i z toho cyklu a hned se zobrazila nejvyšší hodnota. Tak si říkám, zda nezůstat jen u toho PHP, nebo jsem totální lama, nevím. :-D Nebo není to tím, že js je spíš objektovej? Dodnes mám zmatek v tom, jak poznat OOP. Nikdo mi zatím nedal uspokojivou odpověď.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0