Autor Zpráva
kujeba
Profil
Dobry den,
potrebuju nasmerovat, poradit. Potrebuju na server vkladat vice obrazku najednou. Chtel bych pouzit nasledujici script (http://www.fyneworks.com/jquery/multiple-file-upload/) jenze kdyz potrebuju vlozit treba 30 fotek najednou, musim 30x otevrit okno a vybrat soubor.

Lze okno otevrit jen jednou a vybrat, napriklad pomoci tlacitka CTRL), vice souboru?
Chamurappi
Profil
Reaguji na kujebu:
HTML to (zatím) neumí, takže to ani JavaScript neumí.
Viz systémové okno s možností výběru více souborů.
Kajman_
Profil *
Zkušeným uživatelům lze nabídnout, že mohou nahrát jeden zip soubor, kde bude více fotek.
kujeba
Profil
Kajman:
A jak ho na strane serveru rozbalim? Jde mi o to, ze pri uploadu obrazku se s nim delaji "psi kusy". Script, ktery zpracovava formular uploadovany obrazek zemnsi, orizne a ulozi (original, largesize, mediumsize a smallsize) do patricnych adresaru. Pokud pouziju nejaky flash multiupload, ulozi s emi vsechny soubory do daneho uloziste, ale jak s nima pak pracovat kdyz nikde ve formulari nemam input s jejich nazvy abych je pak mohl "vyzobat" z uloziste, upravit a smazat (aby mi v ulozisti nezustavaly mega e mega dat)?
Kajman_
Profil *
Zip je možné rozbalit a psi kusy dělat postupně na jeho obsahu. Jen se musíte porozhlédnout, zda váš programovací jazyk a server mají podporu pro zip soubory.

Flash vám neumožní přímo uložit něco na server. Zase bude potřeba nějaký skript, který zaslané soubory zpracuje a postupně na nich udělá psi kusy.
Alphard
Profil
JQuery File Upload Plugin Script - JQuery File Upload Script - Uploadify
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alpharda:
To je normální flash, akorát zastrčený do (zbytečného) JS obalu.
Alphard_
Profil *
[#7]
Já vím, ale odpovídá to na dotaz (výběr více souborů s CTRL) a může to snadno použít i člověk, který o flashi nic neví a o javascriptu něco málo. Nevidím důvod to nezmínit, sám jsem Uploadify mnohokrát úspěšně použil.
Pokud není flash k dispozici, použije se jen javascript, takže použitelnost není ohrožena. A osobně mi to na běžný upload několika málo souborů připadá lepší než než balit zip.
JAAkub
Profil
Ja používam na svojich stránkach jeden script
kujeba
Profil
Problem vyresen pomoci swfupload. Pokud neni flash k disposici, pouzije se standartni formularovy prvek pro upload souboru.
MartinSK
Profil
Ahojte som tu novy a mam vysoke ambicie :D. Rad by som si spravil sam vlastny flash upload s automatickym zmensenim obrazkov na strane klienta cize cez flash a naslednom zobrazeni tychto obrazkov v normalnom html kde bude mozne drug and drop sposobom zmenit( cez jQuery) poradie obrazkov. Viete ako nato?

Moj zaujem je o weby je cisto hobby. Brigadujem a studujem nieco ine ako tento smer . Ovldadam ako tak html, css, php, sql, jQuery a velmi malo flash:D
Keeehi
Profil
MartinSK:
A od nás chceš poradit s čím? Jestli máš konkrétní problém s něčím, tak sem s ním, jestli ne, tak pracuj dál dokud se nějaký neobjeví.
whoami
Profil
<input type="file" name="attach[]" multiple="multiple" />

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0