Autor Zpráva
Camo
Profil
Prosím, vás snažím sa pochopiť princíp vkladania tagov do textu a potreboval by som poradiť nejaké seriózne linky na túto tému.
Prešiel som už nejaké kódy a texty, ale potreboval by som niečo seriózne o čo by sa dalo oprieť pri ďalšom vývoji.
Google toho vypľuje kopu, ale neviem z toho vybrať tie - seriózne.
Môžete mi niekto poradiť?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cama:
Práce s výběrem v <textarea> není úplně triviální a také jsem měl mnoho let přirozenou nedůvěru k hotovým skriptům, které jsem našel vyhledávačem, ale ani jsem nechtěl psát vlastní funkce, protože jsem očekával, že tam bude cosi ošklivého. Nakonec to taková hrůza nebyla. Počkej si pár týdnů či měsíců (či let) a možná o tom napíšu článek pro Interval :-)

selected.createRange()
To se užívá v Internet Exploreru. Z konců range si Explorer odmýšlí konce řádků — to je trochu chyták.

selectionStart
To se užívá v ostatních prohlížečích. Některé z nich (třeba Opera) normalizují konce řádků v textu na CR+LF (tedy na "\r\n"), některé ne — to je také trochu chyták.
Camo
Profil
Chamurappi:
>Konce riadkov<, to sa myslí zalomenie, či niečo iné?
Zalamovanie by nebol až taký problém(ak viem o čom píšem :-)), problém, mám skôr v tom, že W3C má iný štandard, Mozilla iný, IE iný a vôbec v každom prehliadači je nejaký zádrhel. Potreboval by som to nejako zosumarizovať/dať dohromady nejaké univerzálne riešenie.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0