Autor Zpráva
Perry
Profil
Mám problém s Ajaxem v IE...

Chyba nastane na označeném řádku a nevím, co s tím... Nějaké nápady ?

Moderátor Chamurappi: Titulek „Ajax problém - xmlHttpReq.open“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
Dát sem fotku části zdrojáku je velmi přínosné :-)
Nejspíš se snažíš POSTovat na jinou doménu, než ze které je právě načtená stránka. To ti nedovolí žádný prohlížeč, nejen Explorer.
Perry
Profil
To není část zdrojáku, to je celý :D (akorát je kus zakrytý tou hláškou, nicméně tam to ani nedoběhne)
Volám to v onClicku akce na odkaz... ve FF mi to funguje, v IE to skončí... adresa je správně, to jsem si vypsal alertem
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
Nejspíš se snažíš POSTovat na jinou doménu, než ze které je právě načtená stránka. Jiné vysvětlení z toho obrázku nevykoukám. Odkaz na živou ukázku nedáš?
_es
Profil
Perry:
Problém bude asi v lokálnych premenných self a xmlHttpReq.
V niektorých prehliadačoch nie je celkom isté akú hodnotu bude mať this.
Takisto to priradenie objektu do vlastnosti vyzerá podivne.
Prečo neopíšeš nejaké funkčné riešenie a zostrojuješ takéto podivnosti?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Prečo neopíšeš nejaké funkčné riešenie a zostrojuješ takéto podivnosti?
Po zběžném hledání bych řekl, že tohle už je kopie funkčního řešení. S this by neměl být problém, nejspíš v něm je aktuální window.
Myslím si, že chybová hláška hovoří jasně. (Ale jistý si nejsem, ukázku jsem neviděl.)
_es
Profil
Chamurappi:
S this by neměl být problém, nejspíš v něm je aktuální window.
Aký má ale potom zmysel lokálna premenná definovaná na začiatku, s rovnakým menom ako tá vlastnosť?
Vyzerá to veľmi divne.
Perry
Profil
_es:
self jsem vyhodil, ale stejně to nejde...
Jak jsem psal, ve FF to jde. Na localhostu to jde i v IE... a jediný co měním na ostrém serveru je http://localhost/ za http://www.example.com/ zbytek je beze změny
_es
Profil
Perry:
Daj odkaz na funkčnú ukážku, problematický kód daj "normálne".
Nikto asi nie je ochotný tipovať rôzne kombinácie, v čom by asi tak mohla byť chyba.
Nebude chyba len v tvojom prehliadači - nejaká zvýšená úroveň zabezpečenia, alebo niečo zakázané?
Chamurappi
Profil
Reaguji na _es:
Aký má ale potom zmysel
Asi žádný. Ano, je to divné, ale nevěřím, že to zapříčiní chybu „Přístup byl odepřen“.


Reaguji na Perryho:
Od počátku tuším, v čem je zakopaný pes, a když píšeš, že na ostrém serveru musíš někde měnit adresu, je mé tušení pravděpodobnější, ale dokud neuvidím ukázku, abych si byl jistý, mlčím jako hrob :-)
Perry
Profil
Ok.. tady je ten web: http://www.levhart.cz/cdh-beta/#zmeny ... na ajax je napojena anketa a dolní menu "Nové profily", "Přidaná galerie" atd.
_es
Profil
Perry:
Mne to v IE8 funguje.
Ak už do webu naťahuješ jQuery, prečo nevyužiješ jej možnosti pre Ajax?
Perry
Profil
Me to nejde v IE8 (x64), 6, Opeře (chyba: Security violation)..
Naopak jde to ve FF, Chrome, IE 7 ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
Načítáš opravdu ve všech prohlížečích stejnou stránku? Na stejné doméně? Nemyslím si. (To je to mé tušení.)
Perry
Profil
Chamurappi:
Načítám.. nikde žádné podmínky pro prohlížeče nemám (kromě css stylu)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
Načítám..
Nevěřím. Opravdu — pokud si v Exploreru 8 proklikneš svůj odkaz z příspěvku [#11] — to stahování nejede?
Perry
Profil
Chamurappi:
V IE8 ani v Opeře mi to opravdu nejde a občas jsem dostal od testera stížnost, že to nejde ani ve FF.. vážně netuším..

Řešení přes jQuery, co radil _es , by vypadalo jak.. nikdy jsem s tím nic nedělal... moje mistrovství v IE končí u alertu a zbytek je opsaný
_es
Profil
Perry:
Do atribútu onclick nepatrí to: JavaScript:, ale len samotné príkazy JS, no to asi nebude spôsobovať problémy.
_es
Profil
Perry:
Řešení přes jQuery, co radil _es , by vypadalo jak.. nikdy jsem s tím nic nedělal
Ani ja, no podľa oficiálnej dokumentácie by to snáď nemalo byť problém zostrojiť.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
To je opravdu zvláštní. Podle symptomů jsem očekával, že tam, kde ti to jde, načítáš stránku z domény „www.levhart.cz“, a tam, kde ti to nejde, načítáš stránku z domény „levhart.cz“ (což je jiná doména než „www.levhart.cz“, na kterou POSTuješ)…

Mně to ve všech prohlížečích funguje. A z adresy http://levhart.cz/cdh-beta/ mi to nejede v žádném.
Perry
Profil
Chamurappi:
Aha.. tak tohle mi postrčilo... www a bez www.... bral jsem to jako jednu doménu, takže jsem v adrese občas to www nepsal... nicméně i s tím www to občas zatuhne (ne tak často, ale taky)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Perryho:
Aha.. tak tohle mi postrčilo...
Ale trvalo to :-)

nicméně i s tím www to občas zatuhne (ne tak často, ale taky)
O tom si dovolím opatrně pochybovat.
Jestli to skutečně selže i při načítání ze stejné domény, bude závada v něčem jiném než ve zmíněném odmítnutí přístupu.
Mimochodem, kdybys načítal stránku z relativní adresy, neměl bys podobný problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Neumíte-li správně určit příčinu chyby, vkládejte odkazy na živé ukázky.
Užíváte-li nějakou cizí knihovnu, ukažte odpovídajícím, kde jste ji vzali.

Užitečné odkazy:

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0